Цікаві факти
0

За що американці так люблять пікапи, і чому у нас вони не прижилися

Пікап – це один з найвиразніших символів американського “культурного коду”, і це не перебільшення. В США такі автомобілі купують не тільки сільські мешканці. Однак в Європі ці машини не отримали особливої популярності. Хоча в часи радянської окупації України у 1960-1970-х роках намагалися випускати споживчі пікапи… То в чому ж секрет привабливості цих автомобілів і чому багато американців так полюбляють ці машини?

У США пікапи популярні не один десяток років.

Давайте розпочнемо з деякої статистики, щоб наглядно проілюструвати цю тенденцію. У 2018 році в Сполучених Штатах було продано 17,2 млн автомобілів. Виробники пікапів, такі як Ford, Chevrolet і Dodge, виступають основними гравцями на американському ринку. Так от, лише ці виробники продали відповідно 909, 585 і 536 тисяч пікапів американським споживачам у 2018 році! За деякими оцінками, частка цих автомобілів в автопарку США становить 18-20%. В інших країнах світу пікапи не користуються такою великою популярністю. Звідки ж походить ця любов до пікапів?

Пікап неймовірно корисний у господарстві.

Насправді, все досить просто. Пікапи мають кілька важливих переваг. По-перше, вони універсальні. Вони підходять як для особистих поїздок, так і для перевезення великогабаритних вантажів. По-друге, пікапи тісно вписалися в американський культурний код ще в 1960-х роках завдяки сільським мешканцям і до сьогодні сприймаються багатьма громадянами з патріотичним настроєм як щось “справжньо американське”. По-третє, значна частина пікапів є надійними, потужними, прохідними та обладнаними повним приводом.

А ще з нього можна зробити рухомий басейн.

Проте чому ж пікапи так і не закріпилися у нас? Це пов’язано з тим, що в США пікапи спочатку в основному купувалися малими підприємцями, яким потрібна була якась вантажівка для роботи. Пікап – це компромісний автомобіль, він може перевозити достатньо багато вантажу, при цьому не вимагаючи таких витрат, як повноцінна вантажівка. В часи радянської окупації України простим громадянам пікапи просто не були потрібні. Не було покупців для таких автомобілів. А після довгоочікуваного розпаду СРСР ринок малих вантажівок стрімко зайняли мікроавтобуси, наприклад, “Газелі”, які не вимагали надмірного представлення.

Машина хороша, але більшості людей він ні до чого.

Чи варто придбати пікап зараз? Звичайно, кожен вирішує самостійно. Для більшості українців такий автомобіль все ж таки буде не зовсім практичним. Незважаючи на всі його переваги, у пікапа також є конкретні недоліки. Наприклад, помітно невеликий та не зручний салон для довгих поїздок, особливо, якщо йдеться про задні пасажирські місця. Для сімейних поїздок все ще краще підійде універсал або кросовер. До речі, сьогодні в США звичайні сімейні громадяни трохи менше купують пікапи. Ці автомобілі залишаються переважно у власності підприємців, фермерів, комунальних служб та поліції.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати чим відрізнялися армійський і цивільний УАЗ-469

 

➡Підпишись на нас в – Google НОВИНИ, щоб отримувати більше цікавих новин про авто!

Advertisement

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню