Цікаві факти

Що таке клімат контроль в автомобілі і як він працює

Клімат контроль

Однією з основних опцій системи комфорту в автомобілі є клімат контроль, який є в більшості сучасних автомобілях. Ця система створює оптимальний температурний режим в автомобілі, чим значно підвищує задоволення від перебування в авто. Тому важливо знати, які є особливості цієї системи, в чому відмінності різних модифікацій клімат-контролю і чим вона відрізняється від кондиціонера.

Що таке “клімат контроль”?

Клімат-контроль – це система, яка забезпечує автоматичне регулювання мікроклімату в салоні автомобіля, охолоджуючи чи нагріваючи повітря. Клімат-контроль включає в себе кондиціонер, датчики температури та вологості, обігрівач, електронний блок керування та систему фільтрації.

Як працює клімат-контроль?

Система клімат-контроль аналізує показники від датчиків температури і вологості, а потім нагріває повітря в салоні (за допомогою печі) або, навпаки, знижує його температуру (завдяки кондиціонеру). Саме так досягається комфортний мікроклімат для водія і пасажирів.

Що таке клімат-контроль в автомобілі і як він працює 3
Схема роботи клімат контролю автомобіля

Клімат контроль можна використовувати в будь-яку пору року. Система працює по такому принципу:

  • Потрібно виставити потрібну температуру, скориставшись кнопками або регулятором, що обертається;
  • Датчики в салоні автомобіля міряють температуру і вологість повітря;
  • Якщо вказана температура не співпадає з показниками датчиків, то клімат контроль включає пічку або кондиціонер;
  • При досягненні в салоні температури, що відповідає вказаній на модулі керуванні, клімат-контроль надалі працює тільки для підтримки вказано температури.

Щоб врахувати всі нюанси експлуатації установки саме у Вашому автомобілі, ретельно вивчіть технічну документацію.

Фахівці рекомендують активувати клімат-контроль за хвилину після запуску мотора авто, а деактивувати, навпаки, за хвилину до вимкнення двигуна.

Особливості роботи клімат-контролю

Треба бути готовим до того, що робота клімат-контролю збільшує розхід пального. Це пояснюється тим, що влітку працює відповідне обладнання для охолодження повітря (компресор кондиціонера).

Для ефективної роботи клімат-контролю в автомобілі мають бути закриті всі вікна. В цьому випадку все свіже повітря в машину надходитиме через салонний фільтр. Це помітно зменшить інтервал його заміни

В залежності від автомобіля клімат-контроль працює по різному – дорогий варіант працює м’яко, в той час, як бюджетний варіант швидше змінює температуру в машині, що може позначитися на стані здоров’я всіх, хто знаходиться в салоні.

Різновиди клімат-контролю

За замовчуванням система однозонна. Тобто, обладнання здатне підтримувати мікроклімат в одній зоні, в якій розташовується водій та передній пасажир.
Якщо в машині частіше буде кілька людей, тоді при покупці нового авто варто вибрати один з наступних варіантів:

  • Двозонний – контроль стежить за показниками окремо у водія та переднього пасажира. Це зручно, оскільки у всіх людей різні уявлення про комфортну температуру.
  • Три- та чотиризонне обладнання дозволяє налаштовувати температуру «під себе» також і заднім пасажирам.
  • 2-, 3- та 4-зонні установки об’єднуються в одну групу – багатозонний клімат-контроль.

Чим відрізняється клімат-контроль від кондиціонера

Наявність кондиціонера не означає, що автомобіль має клімат контроль. У цих двох опціях є кілька відмінностей:
Температурний режим за допомогою кондиціонера налаштовується вручну, “по відчуттях”. В той час як для клімат-контролю достатньо вказати бажану температуру в салоні і система далі все зробить сама;
Окремо кондиціонер не лише охолоджує повітря, а й видаляє з нього зайву вологу. Ця функція є особливо корисною, якщо на вулиці йде дощ.
Автомобілі, які мають тільки кондиціонер – коштують дешевше, ніж ті, які мають клімат-контроль. Особливо дорожче коштують авто, які мають чотиризонний клімат-контроль.

Кондиціонер
Звичайний кондиціонер в автомобілі

Отже, система «клімат-контроль» це електронний пристрій, що дозволяє автоматично підлаштовувати обігрів або охолодження повітря в машині. Він не може працювати без стандартної системи вентиляції та опалення, а також без кондиціонера.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати як помити двигун авто в домашніх умовах

Advertisement
Теги: ,

Також цікаво

Популярне
Меню