Лайфхаки
0

Як помити двигун авто в домашніх умовах

Як помити двигун авто в домашніх умовах

Мало хто з водіїв робить водні процедури для мотора свого автомобіля. Все-таки присутній природний страх, що це пошкодить електроніку машини. Цей страх зазвичай сильніший за тягу до чистоти і гігієни. В цій статті, ми допоможемо вам розібратись в таких питаннях, як помити двигун авто в домашніх умовах та як правильно помити мотор в машині, щоб нічого не пошкодити.

Чистий кузов і прибираний салон автомобіля – це звичні речі для багатьох автомобілістів. Але так не скажеш про підкапотний простір, куди вкрай рідко заглядають водії, щоб помити двигун авто від масла і іншого бруду.

Навіщо та як помити двигун авто в домашніх умовах

Мотор має бути чистим не просто для краси. Від чистоти двигуна залежить правильне охолодження елементів двигуна, а це в свою чергу пришвидшує їхній знос. Більш того, шар бруду може спричинити проблеми з електронікою та збільшити пожежну небезпеку. А ще брудний мотор не приємно ремонтувати, хоч і автомеханіки звикнули до такого.

Скористатись послугою мийка двигуна можна на автомийках. Але якщо ви їм не довіряєте таку делікатну роботу з вашим двигуном, то вимийте агрегат власноруч. Для цього треба бути обережним і дотримуватись певної послідовності дій, і ви все вийде.

Чим краще мити

Очевидно, що найкращим варіантом буде використання спеціального пінного очищувача двигуна. Активна піна підсилює дію своїх компонентів і допомагає очистити найважчі і найбрудніші місця. Вона не потребує додаткової обробки щіткою і легко змивається водою не залишаючи слідів. Така піна не викликає корозію і є безпечною для всіх матеріалів.

Спеціальні засоби для миття двигуна автомобіля – це оптимальний варіант, але зовсім не обов’язковий. Можна також власноруч зробити саморобний засіб на основі звичайного засобу для миття посуду. Це доступний засіб, який не містить агресивних компонентів, які могли б якось зашкодити гумовим і пластиковим деталям автомобіля.

Також для того, щоб помити двигун авто в домашніх умовах треба мати при собі поліетиленовий пакет, губку, ганчірку, м’яку щітку, зубну щітку, фольгу, харчову соду і, звісно, гумові рукавички.

Як помити двигун авто в домашніх умовах 1
Мити двигун треба дуже обережно.

Підготовка до миття двигуна

При підготовці до процедури миття мотора в машині необхідно зробити наступне:

  • Зачекайте поки охолоне двигун. в іншому випадку можуть бути проблеми, серед яких навіть деформація головки чи головок блоку циліндрів – залежно від компонування двигуна.
  • Від’єднайте клеми акумулятора і захистіть найвразливіші елементи – накрийте генератор, котушки запалювання та клеми поліетиленовим пакетом, а повітрозабірник двигуна і важкодоступні місця фольгою, або пакетом. Щоб захист від води не злетів у процесі миття, зафіксуйте його ізолентою або скотчем.
  • Приготуйте засіб для миття двигуна. Рекомендується дотримуватись пропорції 50 мл побутової хімії на 1 літр теплої води.

Як помити мотор в машині своїми руками

Після того як охолонув двигун не спішіть виливати одразу весь миючий засіб на агрегат. Запасіться терпінням, спокійно і не спішачи змочіть поверхню за допомогою пензлика. Потім змочіть губку в приготовленому розчині та протріть брудні поверхні, розмочуючи бруд. Враховуючи, що в підкапотному просторі не рівні площини, а переважно складні вигини поверхонь, трубки та різні потаємні куточки, вам доведеться користуватися всім спектром наявних засобів. Процес буде набагато довшим, ніж при використанні “Керхера”, який миттєво покриває двигун і його околиці піною.

У випадку, якщо в деяких місцях бруд важко відчистити, то в такому випадку зустрічається рекомендація усувати їх за допомогою розчину води та гасу. Але майте на увазі, що не потрібно цим розчином мити пластикові та пофарбовані деталі. Після оброблення підкапотного простору потрібно залишити його відмочуватись на 5 хвилин, або й менше – спостерігайте, щоб миючий розчин не почав висихати.

Ополіскуйте двигун обережно – так, щоб обмежити потрапляння води на електроустаткування та електричні контакти. Не захоплюйтесь подачею води під тиском або просто потужним струменем зі шланга.

Процедуру мийки двигуна, ймовірно доведеться повторити, якщо не вдалось з першої спроби відмити старі забруднення.

Як правильно сушити двигун

Якщо на вулиці жарка погода, то в такому випадку двигун висохне сам за 30 хвилин. Але жарка погода буває не завжди, тому висушити двигун допоможуть звичайні паперові рушники. Зокрема уважно повтирайте електричні деталі, роз’єми, контакти.Тільки після повного усунення води можна знімати плівку, фольгу або інший захист з елементів двигуна.

Не забувайте про такий важливий момент, як корозія на контактах, у тому числі на клемах акумуляторної батареї. Видаліть наліт з клем за допомогою розчину вод і харчової соди. Нанесіть його на поверхню зубною щіткою, потім видаліть вологою тканиною і протріть насухо паперовим рушником або чистою ганчіркою.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати як часто міняти повітряний фільтр?

Advertisement
Теги: , ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню