Лайфхаки
0

3 шкідливі звички автомобілістів, які завдають шкоди механічній коробці передач

3 шкідливі звички автомобілістів, які гублять механічну коробку передач

Дуже часто механічна коробка передач сприймається як щось дуже міцне, надійне та невибагливе. Особливо на тлі сучасних автоматичних коробок. Хоча в подібній точці зору є зерно істини, багато автомобілістів таки переоцінюють можливості «механіки», через що роблять цілу низку серйозних помилок, що неминуче призводять до поломки трансмісії.

1. Шкідливі звички

3 шкідливі звички автомобілістів, які гублять механічну коробку передач 1
Тримати руку не рекомендується.

Існує цілий набір шкідливих навичок, які гублять механічну трансмісію. Перша і найбільш поширена – це манера постійно або довго тримати руку на важелі перемикання передач. Це призводить до того, що вилки вимкнення отримують додаткове навантаження, а значить швидше і заношуються.

3 шкідливі звички автомобілістів, які гублять механічну коробку передач 2
Використовувати трансмісію потрібно ніжно.

Друга поширена шкідлива звичка – це схильність не до кінця вичавлювати зчеплення автомобіля. Це в свою чергу змушує синхронізатор коробки взаємодіяти з куди більшими навантаженнями, що призводить до стрімкого скорочення ресурсу механічної трансмісії.

Зрештою, третя серйозна помилка – це звичка утримувати ногу на зчепленні. Шкідлива вона тим, що водій сам не помічає, як перевантажує вижимний підшипник «кошика». У результаті ведучий диск зчеплення дуже швидко зношується.

2. Корисні поради

3 шкідливі звички автомобілістів, які гублять механічну коробку передач 3
Швидкість скидати зчепленням не варто.

Є дві важливі рекомендації, яких слід дотримуватися всім операторам механічної трансмісії. По-перше, масло в коробці все-таки потрібно міняти, незважаючи на рекомендації виробника. Заміна рідини в МКПП проводиться в середньому кожні 120 тисяч км. Необхідна вона через те, що масло неминуче втрачає свої властивості, у тому числі через вбирання вологи та пилу.

По-друге, настійно не рекомендується знижувати швидкість за допомогою часткового вичавлювання педалі зчеплення. Водії дуже люблять зловживати цим прийомом, особливо при подоланні всіляких нерівностей на дорозі.

3. А що з приводу прогрівання?

3 шкідливі звички автомобілістів, які гублять механічну коробку передач 4
Прогрівати марно.

А ось популярні твердження про те, що механічну коробку передач в холодну пору року потрібно прогрівати – це не більш ніж поширена помилка. Насправді спроби прогріву трансмісії у мороз – невиправдана справа. Досягти потрібної температури без поїздки все одно не вдасться. Якщо ж коробка «на холодну» працює дуже туго, то правильним рішенням буде термінова перевірка масла, а саме рівня його в’язкості.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати для чого деякі автомобілісти заливають масло в пороги машини

Advertisement
Теги: , , ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню