ЛайфхакиПро БУ авто
0

3 важливі аспекти, як збити ціну при покупці вживаного автомобіля

3 важливі аспекти, як збити ціну при покупці вживаного автомобіля 1

Купівля автомобіля на вторинному ринку має безліч переваг. Наприклад, можна придбати дуже рідкісний експонат, який складно знайти у дилерських центрах міста та навіть країни. Важливим моментом є також комплектація – іноді «жирніші» або, навпаки, максимально бідні комплектації просто відсутні в автосалонах, а ось на вторинному ринку з цим проблем немає.

А ще за такий автомобіль можна поборотися, скинути ціну, отримати в подарунок якісь бонуси, стати власником машини з найкрутішою аудіопідготовкою, яку знову ж таки не ставлять на автомобільних заводах. Плюсів купівлі автомобіля з пробігом чимало, і головний з них – це торг.

1. Психологічні аспекти угоди

3 важливі аспекти, як збити ціну при покупці вживаного автомобіля 2
Огляд автомобіля зсередини

Торгуватися при покупці автомобіля потрібно правильно, і ключове слово тут потрібно. Якщо ви купите автомобіль без торгу, то втратите вигоду в 200, 500, а то й у 1000 доларів, якщо на автомобіль спочатку було встановлено завищену вартість. Але як це робити правильно?

Давайте звернемося до психології. Купуючи нам важливо, щоб ініціатива встановлювати ціну не перейшла до продавця. Для цього існує кілька корисних лайфхаків:

  • Як тільки ви виявите зацікавленість до конкретного автомобіля, його продавець із меншим ентузіазмом захоче торгуватися. На огляді постарайтеся прибирати емоції – лише холодний погляд на предмет торгу, і ніяких захоплених вигуків про те, як вам подобається цей автомобіль;
  • Замість того, щоб захоплюватися автомобілем, поговоріть із продавцем, знайдіть спільні інтереси, поговоріть про рибалку, полювання, подорожі, вислухайте його історії та розкажіть парочку своїх. Така дружня бесіда зблизить вас до власника авто, і зійтися в ціні, яка влаштовує обох, буде набагато простіше;
  • Забудьте про торг телефоном – так зазвичай діють перекупи. Якщо продавець зробить висновок, що ви перекупник, будьте готові до того, що при огляді ніякого торгу не буде. Про те, які питання краще поставити по телефону, поговоримо пізніше;
3 важливі аспекти, як збити ціну при покупці вживаного автомобіля 3
Необхідність ретельного огляду машини перед покупкою
  • Після короткого огляду обов’язково поцікавтеся ціною на автомобіль, навіть якщо вона вказана в оголошенні. Можливо, продавець озвучить цифру нижче, ніж було заявлено раніше. Але навіть якщо така ціна вас влаштовує, запропонуйте свою ціну на 200-600 доларів нижче за озвучену – це дозволить купити автомобіль ще дешевше. Але перед цим важливо зробити паузу, задумливо походити навколо автомобіля, щоб продавець бачив, що і ця ціна вас не влаштовує. Такий психологічний трюк зробить продавця ще більш зговірливим;
  • Якщо продавець називає ціну, як у оголошенні, ніколи не питайте, чи буде торг, чи скільки він готовий поступитися автомобілем. Таким чином ініціатива переходить до продавця, і збити ціну навряд чи вдасться. Правильніше відразу назвати суму на 200-300 доларів менше, ніж та, яка вас влаштовує. Можливо, після цього продавець запропонує саме ціну, яка вам підходить;
3 важливі аспекти, як збити ціну при покупці вживаного автомобіля 4
Подряпини на дверях можуть стати приводом для зниження ціни

Наводьте обґрунтовані аргументи, що допоможуть збити ціну. Це може бути подряпина на площині дверей, тріщина на лобовому склі, ремені ГРМ, кондиціонера, генератора, що підлягають заміні. Такі моменти як пофарбований бампер або крило можуть збити дуже хорошу суму грошей. А ось від покупки автомобіля з фарбованим дахом краще відмовитися – швидше за все, цей автомобіль був у серйозному ДТП.

Не соромтеся торгуватися в розумних межах, адже торг – це невід’ємна частина будь-якої угоди. Якщо торгу не буде, продавець подумає, що він виставив машину дешево і буде розчарований продажем. Покупець же у свою чергу жалкуватиме про те, що не виграв із покупки нехай навіть невеликі 500 доларів, які можна було витратити на нові диски чи гарні зимові колеса. Перед розмовою з продавцем подивіться середню ринкову вартість цьогорічного автомобіля на ринку. Це буде вагомим аргументом на вашу користь.

2. Які питання поставити по телефону

3 важливі аспекти, як збити ціну при покупці вживаного автомобіля 5
Спілкування продавця та покупця автомобіля за телефоном

Розмова по телефону перед оглядом авто – це теж мистецтво, яке допоможе або збити ціну на початковому етапі угоди, або відмовитися від неї, адже покупка автомобіля з сумнівною репутацією – ще те задоволення.

Насамперед, важливо зрозуміти, хто продає автомобіль – власник чи посередник. Запитайте продавця, чи він є безпосереднім власником. Також важливо дізнатися, як давно автомобіль стоїть на обліку – адже якщо продавець поставив машину на облік тиждень тому, швидше за все, купивши такий автомобіль, ви втратите більшу частину грошей – наприклад, на ремонт двигуна.

Купівля автомобіля після аварії, який, власне, і продають одразу після постановки на облік, навіть за умови, що зараз він знаходиться в ідеальному стані, у будь-якому випадку буде великим фінансовим розчаруванням.

Обов’язково запитайте продавця, чи є у машини якісь вади, подряпини, вм’ятини, тріщини на склі, несправності в підвісці або помилки двигуна. Швидше за все, продавець озвучить усі зовнішні ушкодження і вже заздалегідь буде готовим до торгу, що добре для покупця. Будь-які інші внутрішні несправності, які з’ясуються на детальному огляді у сервісному центрі, стануть вагомими аргументами для додаткової знижки.

3 важливі аспекти, як збити ціну при покупці вживаного автомобіля 6
Технічне обслуговування машини

Поставте питання щодо технічного обслуговування автомобіля. Як давно змінювалося масло, гальмівні колодки, ремінь ГРМ, інші технічні рідини. Зазвичай справжній власник авто знає історію обслуговування свого автомобіля, як свої п’ять пальців, та розкаже її без запинки. Якщо ж продавець зволікає, важко згадуючи деталі – швидше за все, це перекуп, або людина, яка нещодавно купила проблемний автомобіль і тепер намагається якнайшвидше його продати. У цьому випадку ви не заробите, а втратите гроші, навіть якщо буде добрий торг.

До поїздки на огляд уточніть, скільки власників було у цього автомобіля. Чим їх було більше, тим нижчою має бути його ціна. Кожен власник експлуатує авто по-своєму, що не найкраще відбивається на його стані. Машину з трьома і більше власниками краще взагалі не розглядати, навіть незважаючи на невеликий пробіг, або після максимально детального огляду скидати пристойний відсоток вартості, якщо власників не більше трьох.

По телефону також дізнайтеся, чи має власник комплект зимових шин, другий ключ, чохли, магнітола. Якщо всього цього немає, переконайте продавця в тому, що вам доведеться витрачати свої гроші на покупку додаткових речей, тому знижка 200 доларів тут буде доречна.

І про місце зустрічі. Якщо власник наполягає на тому, щоб зустрітися в пізній час доби десь за містом у невідомому місці – швидше за все, таким чином він намагатиметься приховати якісь вади в стані автомобіля. Зробити нормальний огляд вночі навряд чи вийде, а якщо ви і купите машину після такого огляду, на вас можуть чекати неприємні сюрпризи та фінансові збитки. Будьте уважні та обережні у цьому питанні.

3. Детальний огляд

3 важливі аспекти, як збити ціну при покупці вживаного автомобіля 7
Детальний огляд екстер'єру автомобіля

Приступаємо до детального огляду. Тут предметом для знижки може стати, наприклад, необхідність ремонту підвіски.

На дорогих автомобілях складно продіагностувати підвіску, просто проїхавши пару кілометрів бездоріжжям. Якщо ви маєте намір придбати цей автомобіль, необхідно перевірити його на спеціалізованих стендах та за результатами діагностики встановити свою ціну.

Уважно огляньте салон. Важливо, щоб він не був прокуреним, у ньому не було сильного запаху ароматизаторів, що може бути однією з ознак утопленика, нормально працювали пічка, кондиціонер, магнітола, всі склопідйомники, підігрів сидінь, у хорошому стані знаходилася оббивка сидінь, пластик. За будь-яких недоліків вимагайте знижку.

В обов’язковому порядку пробиваємо авто по базах даних. Тут ми зможемо порівняти пробіг, наявність кредитів чи застав, а також інших, наприклад, судових обмежень, періодичність технічного обслуговування, а також кількість та тяжкість ДТП, якщо вони були.

Далі перевіряємо автомобіль у діагностичному центрі, чи можна викликати фахівця, який перевірить двигун на наявність чи відсутність помилок, виявить реальний пробіг та підкаже, чи коштує автомобіль своїх грошей. Можливо після діагностики вам вдасться скинути ще 100-200 доларів.

Підозрілою повинна здатися вартість автомобіля на порядок нижче ринкової. Продавець може пояснити це терміновою необхідністю у грошах, переїздом до іншої країни тощо. В цьому випадку, можливо, вам пощастило з вибором і ви дійсно можете купити автомобіль дуже вигідно.

Але на таку угоду важливо взяти з собою людину, яка знається на тонкощах огляду. Якщо жодних вад не буде виявлено, у будь-якому випадку попросіть розумний торг. Якщо остаточна ціна вас влаштує, вас можна буде привітати із вдалою покупкою.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати як визначити скрученість пробігу автомобіля та відмовитися від покупки «майже нової» машини

Advertisement
Теги: ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню