Цікаві факти
0

Експерт назвав всі плюси та мінуси дизельних двигунів

Якщо дизельні мотори стійко асоціюються з важкими вантажівками, автобусами або спецтехнікою, ця стаття для вас.

Зараз ми розберемося, в чому плюси та мінуси дизеля, чи варто купувати автомобіль із таким двигуном у наші дні, і якщо так, то з якими проблемами можна зіткнутися.

Переваги

Найголовніша перевага дизельного двигуна, що лежить на поверхні – це економія палива. Витрата пального у такого мотора в середньому на 15-25% менше, ніж у бензинового ДВP. Однак тут є і контраргумент: вартість дизельного палива відрізняється від ціни бензину вже далеко не так сильно, щоб бути серйозним аргументом для покупки машини. Ціна ДП високої якості майже впритул підходить до вартості А-95, і вже давно вища за А-92.

Не однією економією єдині, і у випадку з дизельним мотором це проявляється рядом переваг:

  • Високий крутний момент на низьких обертах. Саме завдяки цій якості дизелі широко поширені у галузі вантажних автомобілів, комерційної та спеціальної техніки. Він забезпечує стабільну розгінну динаміку машини з першої передачі.
  • Великий ресурс у порівнянні з бензиновим ДВЗ. За дотримання умов експлуатації та грамотного обслуговування дизель впевнено прослужить близько 350-400 тисяч кілометрів пробігу, тоді як капремонт мотору на бензині часто потрібен вже після 150-200 тисяч.
  • Низька токсичність вихлопу. Для багатьох стає несподіваним той факт, що дизельний двигун екологічніший у порівнянні з бензиновим. Це пов’язано з більш повним згорянням палива, та й мотори оснащуються ефективною системою фільтрації.
  • Немає «хвороб» запалювання. Власник автомобіля з дизельним мотором не розуміє, що таке залиті свічки, погана іскра, пробій високовольтних дротів, оскільки ніколи не стикався і не зіткнеться з подібним. Тут очевидна перевага перед бензиновим ДВЗ.
  • Висока потужність. Зумовлена ​​великим ККД – дизельний мотор ефективно спалює паливо, завдяки чому теплова енергія максимально перетворюється на механічну, за рахунок якої і відбувається рух коліс. Бензиновий двигун у цьому плані поступається.

Так як у дизельного мотора відсутні такі деталі системи запалення, як свічки, котушки та високовольтні дроти, автовласнику не потрібно витрачатися на їх періодичну заміну. У той же час є паливний насос високого тиску, досить дорогі та складні форсунки, а також свічки розжарювання, що прогрівають повітря всередині камери перед холодним запуском ДВЗ.

Недоліки

На жаль, доведеться затьмарити поки що позитивну картину, що складається при погляді на автомобілі з дизельним двигуном. Недоліків у них не менше, ніж переваг, причому серед них є і серйозні мінуси, а не дрібні недоліки, на які при бажанні можна заплющити очі.

 

Скромний діапазон обертів

Відмінна тяга у дизельного мотора спостерігається тільки на початку діапазону, тоді як на високих оборотах він показує себе далеко не так добре. Якщо на дизелі стоїть механічна КПП, перемикати передачі потрібно частіше, ніж на бензиновій техніці, а автоматична коробка або той же робот часто мають менший ресурс через роботу в умовах великого крутного моменту.

Відносно високі витрати

Говорячи про економічність дизельного двигуна, багато хто забуває про те, що він банально дорожчий, ніж бензиновий ДВЗ. Різниця не найменша – в середньому 25-35% залежно від моделі та класу автомобіля. У зв’язку з цією обставиною починаєш зовсім інакше дивитися на нібито економію на паливі, тим більше з огляду на те, що ціна останнього неухильно збільшується.

Мало того, що дизельний мотор дорожчий при покупці машини, так він ще й вимагає більше грошей на обслуговування та ремонт, якщо порівнювати з бензиновим аналогом. Особливо сильно по кишені б’ють витрати на мастило, щодо якого спостерігається підвищена витрата. В Україні міжсервісний інтервал для дизеля на 40-50% коротший, ніж для машин на бензині.

 

Гучні шуми та вібрація

Високий тиск палива всередині циліндрів дизельного мотора – основна причина, з якої відчути звук двигуна легко зможе навіть людина, яка погано розбирається в автомобілях. Звідси йдуть і цілком помітні вібрації, які зовсім не додають комфорту людям в салоні. За бажання цю проблему можна виправити шляхом встановлення додаткової шумоізоляції.

 

Обмеження на проїзд

Це більше стосується розвинених країн Європи, де регулярно з’являються зони, які не можна відвідувати на дизельній техніці. В Україні поки не планується поява таких територій, однак у найближчому майбутньому перспективи дизеля досить туманні.

 

Швидке падіння ціни на б/в

Продати дизельну машину віком понад 5-7 років за гарною ціною дуже складно. Вартість такої техніки на вторинному ринку сильно падає в той час, як бензинове авто навіть через 5 років експлуатації можна реалізувати з меншим дисконтом. Якщо не впевнені, що не продаватимете машину в найближчі кілька років, краще розгляньте до покупки модель на бензині.

 

Повільний прогрів ДВЗ

Високий ККД обертається для дизельного двигуна таким недоліком, як низька швидкість його прогріву при холодному запуску. Оскільки практично вся теплова енергія трансформується в механічну, на обігрів самого двигуна практично нічого не залишається. До речі, саме тому немає сенсу прогрівати дизель на холостих обертах – це робиться тільки під навантаженням.

 

Проблеми при холодному запуску

Солярка, яка використовується як паливо для дизеля, має неприємну властивість замерзати і покриватися парафіном при негативній температурі середовища. Для мінімізації цієї проблеми виробники пального додають до нього спеціальні присадки. Таким чином, дизельне паливо ділиться на літнє та зимове, і завдання автовласника – не переплутати їх під час заправки.

 

У салоні надто холодно

Повільне нагрівання салону тісно пов’язане з вже розглянутою вище проблемою для тривалого прогріву самого двигуна. Через це водію та пасажирам доводиться або мерзнути, або вигадувати додаткові способи прогріву салону, наприклад, встановлення більш потужної пічки, а це гроші.

 

Чи варто купувати в наш час?

Ваш план – купити автомобіль для комерційного використання, свого роду “робочу конячку” для експлуатації з рідкісними зупинками? Гонитеся не за швидкістю, а за гарною тягою та невисокою витратою? У такому випадку дизельний двигун цілком підійде навіть з усіма своїми недоліками. Так само, як і власникам великих позашляховиків, повнопривідних кросоверів та мінівенів, маса яких наближається до дозволених категорією «В» 3,5 тонн.

Для всіх інших автомобілів, націлених на комфорт, швидку та динамічну їзду містом або на трасі, найкращим вибором буде бензиновий мотор. Тут він програє дизелю тільки за витратами на паливо, але останнім часом ця перевага поступово зникає, і терпіти заради нього «дизельний дискомфорт» все менш раціонально. У будь-якому випадку рішення за вами.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати 4 фатальні помилки під час заміни мастила, які здатні угробити двигун

 

➡Підпишись на нас в – Google НОВИНИ, щоб отримувати більше цікавих новин про авто!

 

via

Advertisement

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню