Цікаві факти
0

Чому механічна коробка передач набагато вигідніша за “автомат”

З моменту винаходу першої автоматичної трансмісії прихильники “механіки” і “автоматів” не можуть переконати один одного. Ми зібрали всі аргументи на користь МКП.

Насамперед, говорячи про переваги механічної трансмісії, слід згадати її економічність. Тим більше, що зараз всі автовиробники буквально схиблені на зниженні шкідливих викидів. Умілий водій, використовуючи швидке перемикання передач, рух накатом та інші прийоми, може домогтися вражаюче малої витрати палива.

Крім того, будь-який “автомат” сам по собі від’їдає неабияку частку потужності мотора. І що менша потужність двигуна, то більшу частку енергії, яку він виробляє, доводиться витрачати на привід АКП. Часом “автомат” витрачає на себе до 30% потужності мотора.

Пуск машини після зимової ночі легший, якщо вона оснащена МКП, а не АКП. Водій завжди може натиснути зчеплення, щоб розімкнути трансмісію і колінвал двигуна – так стартеру не доведеться провертати ще й рідину в “коробці”, яка загусла на морозі. З АКП такий фокус неможливий.

Якщо сів акумулятор і немає можливості “прикурити”, завести машину з МКП можна скотившись на ній з невеликого ухилу з увімкненою передачею. “Автомат”, який не забезпечує жорсткого зв’язку двигуна і коліс, виключає подібну можливість пуску.

Якщо машина МКП зламана, то щоб доставити її в автосервіс не обов’язково потрібно викликати евакуатор. Її можна відбуксирувати. Машину з “автоматом”, теоретично, можна недовго тягнути на тросі. Але ризик зламати трансмісію при цьому дуже великий.

Що стосується технічного обслуговування трансмісії, то і тут МКП трохи вигідніша. Хоча б з тієї точки зору, що у АКП, як правило, більший заправний об’єм трансмісійної рідини, ніж потрібно масла в МКП порівнянних характеристик.

Ще один із важливих плюсів МКП особливо актуальний для машин з великим пробігом. Ремонт “механіки” найчастіше набагато менш витратний, ніж процес приведення в порядок “автомата”.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати чому після заміни масла в коробці передач автомобіль перестає їхати

 

➡Підпишись на нас в – Google НОВИНИ, щоб отримувати більше цікавих новин про авто!

Advertisement

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню