Яких тільки цікавих “народних” порад з обслуговування транспортного засобу не знайдеш у наш час! Так, деякі автомобілісти настійно рекомендують заливати час від часу в бензобак улюбленої “ластівки” не менше склянки горілки. Нібито така акція виключно благотворно позначається на стані автомобіля. Так навіщо ж народні умільці витворяють таке зі своєю машиною і чи дійсно є якась користь від склянки горілки в бензобаку?
Просторами інтернету гуляє стійке твердження про те, що через перепади температур у бензобаку автомобіля утворюється конденсат. Зустрічаються розрізнені відомості, що за одну тільки ніч простою в баку утворюється від 30 до 50 грам води. Чи потрібно говорити, що поява конденсату в паливній системі не може бути до добра? Вода, що потрапила в бак, рано чи пізно призведе до утворення корозії, а там і до капітального ремонту всієї паливної системи недалеко. У зв’язку з цим низка автомобілістів стверджує, що вирішити цю проблему можна шляхом вливання в бак склянки горілки. Нібито, горілка абсорбує воду, після чого безпечно згорає в двигуні разом з бензином.
Розповіді про конденсат у паливній системі – це аж ніяк не випадкова вигадка. Вода дійсно може потрапити в бак у процесі утворення конденсату. Щоправда, цифри, що гуляють інтернетом, у 30-50 грамів сильно перебільшені. Приблизно в 5-10 разів. Утворення конденсату дійсно є проблемою. І час від часу паливну систему справді було б зовсім незайвим “підсушувати” шляхом вливання якихось абсорбуючих рідин. Однак, тут є два важливих моменти. Перший – профілактичне зневоднення слід робити не частіше ніж раз на рік, бажано перед зимою. Другий – горілка в цій справі не тільки не помічник, а й шкідник!
Вливання горілки в бензобак може погано скінчитися для всієї паливної системи. Чому? А все тому, що горілка по суті є розчином етилового спирту і води. Приблизно в 5-10 разів. Утворення конденсату справді є причиною того, що вливання горілки в бензобак може погано скінчитися для всієї паливної системи. Чому? Найімовірніше, іржа в паливній системі почнеться вже після першої ж склянки міцного напою. Який з усього цього випливає висновок? Сушити банк час від часу можна, але тільки чистим спиртом. Наприклад, етиловим. Однак, зловживати частотою та об’ємами сторонньої рідини не варто. Оскільки спирт не гірше за воду може стати причиною перебоїв у роботі силової установки.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про мережі АЗС, де замість бензину заливають сурогат
➡Підпишись на нас в – Google НОВИНИ, щоб отримувати більше цікавих новин про авто!