Новини
0

Названо мережі АЗС, де замість бензину заливають сурогат

Проблема контрафактного пального залишається впертою та актуальною проблемою в Україні, особливо в менш урбанізованих регіонах. Інститут споживчих експертиз б’є на сполох щодо певних мереж, зокрема, вказуючи на компанії ANP та AVIAS, через їхню ймовірну причетність до розповсюдження фальсифікованого бензину А-95.

Нещодавні розслідування стратегій продажів цих компаній підтвердили стійкий характер цієї шахрайської діяльності.

Невідповідність якості пального

Тривожним відкриттям є невідповідність бензину з певних мереж роздрібної торгівлі ДСТУ (Державному стандарту України). Наприклад, тести бензину KRAFT показали, що вміст сірки в ньому у 35 разів перевищує допустиму норму – 352 мг/кг при допустимих 10 мг/кг. Аналогічно, у паливі “ДНІПРО ОЙЛ ГРУП” було виявлено вміст сірки, що перевищує норму у 70 разів. І “КРАФТ”, і “ДНІПРО ОЙЛ ГРУП” також були винні у перевищенні безпечних рівнів токсичного бензолу – “КРАФТ” майже в чотири рази, а “ДНІПРО ОЙЛ ГРУП” – більш ніж у сім разів.

 

Небезпека підвищеного вмісту бензолу

Високі концентрації бензолу несуть серйозні ризики, загрожуючи як водіям, так і навколишньому середовищу. Ця токсична речовина може прискорювати накопичення сажі, збільшувати шкідливі викиди, викликати перегрів двигуна, призводити до механічних поломок і становити небезпеку для здоров’я людей.

Спад виробництва та його наслідки

Зменшення розповсюдження контрафактного пального частково пояснюється падінням виробничих потужностей. Конфлікт з Росією призвів до руйнування деяких міні-нафтопереробних заводів, тоді як інші згорнули свою діяльність через брак ресурсів та логістичні проблеми. Як наслідок, кілька мереж перейшли з “червоної” зони відвертої невідповідності стандартам до “синьої” зони помірної чистоти через залежність від імпортного пального.

Решта каналів постачання контрафактного пального здебільшого орієнтовані на невеликі регіональні мережі, які мають менші вимоги, що робить їх більш вразливими до таких зловживань. Тому водіям у невеликих населених пунктах рекомендується користуватися послугами добре відомих і великих АЗС, щоб уникнути пасток, пов’язаних з підробленим пальним.

 

Необхідність постійної обізнаності

Незважаючи на прогрес у боротьбі з цією проблемою, постійна обізнаність і обережність споживачів залишаються критично важливими. Автомобілістам рекомендується часто заправлятися на надійних АЗС, щоб захистити цілісність своїх транспортних засобів, оптимізувати роботу двигуна та захистити своє здоров’я. Колективне рішення споживачів шукати та вимагати якісне пальне сприятиме поступовому витісненню контрафактного пального з українського ринку.

На завершення, незважаючи на те, що Україна досягла значних успіхів у боротьбі з контрафактним пальним, ситуація вимагає постійної пильності. Ключ до пом’якшення цієї проблеми лежить в освіті споживачів, суворому моніторингу та узгоджених зусиллях з підтримки автозаправних станцій, які дотримуються стандартів якості. Лише завдяки постійному дотриманню цих принципів можна ефективно мінімізувати ризики, пов’язані з неякісним пальним.”

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати за що американці так люблять пікапи, і чому у нас вони не прижилися

 

➡Підпишись на нас в – Google НОВИНИ, щоб отримувати більше цікавих новин про авто!

Advertisement

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню