Цікаві факти
0

Чи можна вживати алкоголь у припаркованому автомобілі

“Я ж п’ю, а не їду”. Напевно, багатьом автомобілістам цікава відповідь на питання про те, чи мають вони право за законом вживати спиртовмісні напої, перебуваючи в припаркованому автомобілі. Чи зможе поліцейський залучити громадянина за таку дію до відповідальності, оштрафувати чи позбавити прав?

Що каже закон?

Насправді в законі з цим питанням все досить просто і прозоро. Відповідно до ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КоАП) відповідальність водія настає за керування транспортом, а не перебування у ньому в стані алкогольного сп’яніння. Згідно із тлумачним словником під терміном “керування” розуміють, наприклад, спрямування чогось кудись. Тобто управлінням ТЗ визнається тільки цілеспрямований вплив людини на техніку, в результаті якого ця техніка починає переміщатися в просторі. При цьому немає жодної різниці, працював при цьому двигун машини чи ні. Якщо громадянин у нетверезому вигляді перебуватиме за кермом у момент, коли автомобіль покотиться з гірки, то це за законом гарантовано буде прирівняно до «п’яного водіння».

Немає керування – немає порушення.

Якщо авто стоїть (не у випадку його зупинки на вимогу поліції), а водій перебуває в стані сп’яніння, то складу правопорушення, передбаченого ст. 130 КоАП, не буде.

Запитати за таке інспектор не зможе.

Таким чином, якщо автомобіль залишається нерухомим, а громадянин сидить за його кермом або в салоні та вживає спиртне, то правопорушення не буде. Якщо в такий момент поліцейський вимагатиме від громадянина посвідчення водія, то його можна сміливо не показувати, заявивши, що управління ТЗ в даний момент не здійснюється. А все тому, що людина у такій ситуації не водій. Відповідно, вимога пройти огляд до такого громадянина так само буде незаконною. Варто також пам’ятати, що машина є приватною власністю, а салон не є громадським місцем.

Але краще піти до спеціального закладу.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати що робити тверезому автомобілісту, якщо алкотестер показує проміле

Advertisement
Теги: ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню