Цікаві факти
0

Чи можна стояти під зелену “стрілку” на світлофорі, якщо потрібно їхати прямо

Світлофори часто доповнюються додатковими секціями “стрілками”. Вони необхідні для кращого розподілу транспортних потоків та швидшої розгрузки перехресть. Проте ці додаткові “стрілки” часто спантеличують водіїв і викликають розбіжності серед них. Часто можна побачити, як водій перестраюється у крайній ряд на поворот, але коли загоряється зелена стрілка направо – не рухається, чекаючи зеленого сигналу на основній секції світлофора. Чи є така поведінка порушенням ПДР і чи обов’язково потрібно їхати під стрілкою, яка світить?

Чи можна стояти під стрілку?

Чи можна зупинятися на полосі під зеленою “стрілкою” і чекати зеленого сигналу на основній секції світлофора, щоб продовжити рух прямо? Водії, які так роблять, часто отримують хвилю критики і безліч звукових сигналів від стоячих за ними. Однак важливо розуміти, що не завжди водій, який стає у крайній ряд і не діє під час зеленої “стрілки”, порушує правила дорожнього руху. Ймовірно, такий водій знаходиться в законному праві.

Розсудить знак руху по смугах. Тут - стояти під стрілку можна

Для з’ясування, чи правий водій, що стоїть під зеленою “стрілкою”, достатньо подивитися на знак “Напрямок руху по смугах” перед перехрестям. Якщо на зайнятій водієм смузі дозволений рух не лише направо під стрілку, а й прямо – він не порушує правила своєю бездіяльністю. Якщо ж згідно зі знаком рух з крайньої смуги дозволений лише направо, і водій, зсунувшись у крайній ряд, дозволяє собі стояти під зеленою “стрілкою”, то він є порушником. Якщо руху прямо з крайньої смуги немає, то водій зобов’язаний здійснити маневр за стрілкою та не затримувати тих, хто стоїть ззаду.

З таким знаком з крайнього ряду під стрілку потрібно обов'язково їхати.

Окремо варто нагадати, що згідно з Правилами дорожнього руху, водії, які рухаються під дозвільний сигнал додаткової секції світлофора, повинні спочатку уступити дорогу тим, хто їде з інших напрямків. Також не слід забувати, що при відключеній додатковій секції, водій не має права здійснювати маневр у зазначеному напрямку, він зобов’язаний зупинитися перед стоп-лінією перехрестя та зачекати відповідний сигнал. Це стосується як маневрів направо, так і маневрів наліво

Слідкуйте за знаками.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про ситуації, коли проїхати на червоний не тільки можна, а й треба

➡Підпишись на нас в – Google НОВИНИ, щоб отримувати більше цікавих новин про авто!

Advertisement

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню