Для тих, хто на перше місце ставить власну безпеку, є окрема категорія транспортних засобів – броньовані автомобілі. Такі машини зустрічаються в модельних лінійках як ексклюзивних марок, так і популярних серійних брендів. Окремі екземпляри з легкістю витримають навіть такі неприємності, як пряме попадання ворожої кулі.
1. Cadillac Escalade від AddArmor
Cadillac Escalade вважається одним з найпопулярніших авто, на основі якого виробляються сучасні бронеавтомобілі. Лінійка від AddArmor є ексклюзивним проектом співробітників спецслужб США, який отримав унікальну конструкцію і характеристики.
Ця машина комплектується куленепробивним склом товщиною понад 5 см, якому не страшні влучення куль різного калібру. Кузов захищений від стрілецької зброї і вибухових речовин різної потужності. До того ж у автомобіля розкішний салон із розширеним бортовим оснащенням і топовим оздобленням преміальними матеріалами.
Пасажирська частина має спеціальну капсулу з перегородкою, що відокремлює задній відсік від крісел водія і переднього пасажира. У комплектації Full Protection Package реалізовано посилений захист B6 AR 500 для окремих панелей.
Зовні позашляховик складно відрізнити від цивільної версії, за винятком сильнішого тонування задніх вікон і масивних рамок бронепанелей на склі спереду. У штатне оснащення входить система сирен Р1, розроблена для “розгону натовпу”, а в радіаторній решітці є інтегровані стробоскопи. Вартість позашляховика склала 350 000 доларів.
2. Rezvani Tank Military Edition
Наступну сходинку в рейтингу посів тактичний куленепробивний позашляховик Rezvani Tank Military Edition, який можна купити цивільним особам. Це видатний проект Rezvani, створений з урахуванням концепції ідеального водіння. Розробляючи машину, творці хотіли отримати функціональний транспорт для експлуатації на дорозі та за її межами.
Як силовий агрегат використовується 500-сильний V8 об’ємом 6,2 літра, що видає 1000 к.с. потужності, або 3,6-літровий V6 у базовому комплекті поставки.
Бронезахист реалізовано у вигляді куленепробивних вікон і посиленої броні. Паливний відсік, акумулятор і радіатор мають кевларову обгортку, а днище не боїться контакту з вибухівками.
Ще Rezvani Tank Military Edition може похвалитися комплексом димової завіси, яка моментально активується під час натискання на відповідну клавішу для збиття стеження. Також у ньому є захист від електромагнітних імпульсів, що з’являються після вибуху ядерного снаряда або бомби. Для захисту позашляховика від викрадення виробник передбачив магнітні засуви.
Цей колісний “танк” має протипожежну перегородку, позашляхові шини і посилену підвіску, що зберігає працездатність навіть при наїзді на протипіхотну міну. У кабіні присутній набір протигазів і пристосувань для надання першої медичної допомоги.
3. Karlmann King
Над створенням моделі Karlmann King працювали інженери китайської корпорації IAT Design. Автомобіль випускають на замовлення з 2017 року в Італії на основі рами і компонентів Ford F-450, при цьому кузовне компонування повністю автентичне – кузов за класом “універсала” з 5-дверною конфігурацією і 4- або 6-місним салоном, залежно від версії.
В оформленні екстер’єру присутня безліч зламаних ліній, що мають відсилання до винищувачів зі стелс-технологіями.
Автомобіль укомплектований 6,8-літровим двигуном V10 Ford Triton, який видає значні 398 “конячок” і доповнюється 6-діапазонною АКПП. В оформленні салону використовувалася розкішна замша, що забезпечує комфорт на рівні лімузинів представницького класу.
Вартість одного екземпляра Karlmann King сягає 1,85 млн доларів, тоді як модифікації з посиленою бронею коштують ще дорожче. Вартість базової версії в стилі стелс-винищувачів склала 2 млн доларів, а “найзарядженіший” варіант обійдеться і зовсім у 3,8 млн доларів. За заявами виробника, загалом на світ мало з’явитися 12 екземплярів позашляховика. Скільки їх випустили насправді, невідомо.
4. Rolls-Royce Cullinan від Klassen
Четверту сходинку в добірці посів Rolls-Royce Cullinan від Klassen, що став броньованим варіантом культового кросовера з Великої Британії. У плані захисту серія відповідає класу BR6 за сертифікацією CEN 1063. Тут використовується посилена підлога і стеля, здатні вистояти при одночасному вибуху двох гранат DM51.
Також у машині захищені дверні прорізи, які вбудовані в гумові ущільнювачі. Замість штатних стекол використовуються багатошарові куленепробивні конструкції. Ще конструктори закрили акумуляторну батарею і відсіки з електронікою балістичним захистом.
Крім того, творці попрацювали над дверними петлями і низкою критичних вузлів у кузовній конструкції автомобіля. Особливу увагу було приділено і підвісці. Тепер вона розрахована на найскладніші умови експлуатації, зокрема зможе витримати наїзд на протипіхотну міну.
З додаткових “фішок” хочеться відзначити розширені можливості з кастомізації інтер’єру із застосуванням преміальних матеріалів. Зовні ж машина зберегла стиль оригінальної цивільної версії, щоб не виділятися на її тлі.
5. Aston Martin DB11 від Trasco
Проєкт німецької компанії Trasco Bremen GmbH був створений за індивідуальним замовленням і став втіленням передових технологій в індустрії бронювання. Ба більше, йому навіть вдалося пройти техогляд TbV і отримати сертифікацію для експлуатації в країнах Євросоюзу.
Кузов автомобіля не боїться каміння, механічних впливів, влучань куль з пістолета і низки інших неприємностей. За динамічними показниками та екстер’єру бронеавтомобіль повторює свою “цивільну” версію, тому відрізнити його неозброєним оком практично неможливо.
Також важливо зазначити, що для його реєстрації не потрібно вносити будь-які зміни в документацію. На складання машини за індивідуальним замовленням йде від 4 до 6 місяців, а вартість становить близько 140 тис. євро.
6. Tesla Model S від Armormax
Американські ентузіасти з корпорації Armormax повідомляють, що зуміли розробити найшвидший броньований автомобіль у світі. Ліфтбек Tesla Model S P100D отримав посилений кузов із балістичного сплаву зі спеціальним наповненням синтетичним волокном, яке на 80% легше за сталеву броню.
Представники компанії зазначають, що після низки конструктивних поліпшень вага електрокара збільшилася лише на чверть тонни, коли у випадку з іншими броньованими моделями приріст маси може досягати 1,5-2 тонн. Машина може витримати влучання з пістолета і гвинтівок з досить потужним калібром.
Швидкість розгону з 0 до 96 км/год становить 2,3 секунди, максимальне ж значення обмежене електронною системою безпеки на рівні 250 км/год.
7. Tesla Model X від Centur Security
Команда креативних мексиканських інженерів з Centur Security вирішили перетворити електрокар Tesla Model S на броньований автомобіль. Слід зазначити, що на місцевому ринку броньовики дуже затребувані з очевидних причин. У країнах Латинської Америки рівень злочинності дуже високий, причому більшість нападів відбувається з використанням вогнепальної зброї.
У конструкції електрокара застосовано сталеві кузовні деталі, а також легкий балістичний захист і особливий тип скла, яким не страшні влучання з “Магнуму”. А головна особливість цієї версії полягає в тому, що її вага збільшилася лише на 250 кг, тому в плані дальності їзди машина погіршилася лише на 3-5%.
8. Inkas Lincoln Navigator L
Ще однією крутою моделлю, яка може конкурувати з позашляховиком Klassen, є Lincoln Navigator L з подовженою платформою. Його створили фахівці з канадської контори Inkas. Конструкція даху, кузовні панелі та днище мають посилення тонкими, але стійкими до різноманітних впливів пластини. Вони без проблем закриють пасажирів від влучень зі штурмових гвинтівок і можуть витримати вибух осколкових гранат типу DM51.
Електрична начинка автомобіля захищена від електромагнітних імпульсів. У підкапотному просторі броньовика розміщений 3,5-літровий двигун об’ємом 3,5 літра з двома турбінами, який був запозичений у культового F-150 Raptor. У парі з ним працює 10-діапазонний “автомат”, який видає 456 к.с. за крутного моменту 690 Нм.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про 6 кросоверів з пробігом, купувати які не рекомендується з фінансових міркувань
➡Підпишись на нас в – Google НОВИНИ, щоб отримувати більше цікавих новин про авто!