Техно
0

Навіщо у роки Другої світової війни німці робили патрони з дерев’яними кулями

У XX столітті з’явилося багато відверто дивної зброї. Втім, патрони з дерев’яною кулею при всій своїй ексцентричності, – річ виключно корисна і практична. Напевно, багатьом людям вже цікаво, для чого і проти кого можна було використовувати подібні боєприпаси. Спробуймо розібратися по порядку.

Навіщо ж такий взагалі потрібний?

Почати варто з того, що патрони з дерев’яними кулями вигадали не в Німеччині і більше того, задовго до початку Другої світової війни. Робили такі в більшості великих країн світу ще з кінця ХІХ століття. Ті, хто бачив сучасні холості патрони, знає, що куля у них зроблена з тендітного пластику. Найчастіше у момент пострілу вона просто розрізається. До чого тут сучасні холості патрони? Та при тому, що патрони з дерев’яними кулями – це і є холості постріли для ручної вогнепальної зброї. Просто десятиліття тому з дешевим пластиком справи були так собі, і люди були змушені використовувати інші доступні матеріали.

Іноді треба постріляти холостими

Робили такі патрони і в Радянському Союзі, і Франції. Саме німецькі позначалися індексом «Platzpatronen 33». Вбити дерев’яною кулею все ще можна. Проте ефективна дальність стрільби такими патронами закінчується десь на 25-30 метрах. З одного боку, це не так уже й мало. З іншого боку, у момент пострілу більшість дерев’яних куль розлітається на дрібні тріски і вже за 5-10 метрів навряд чи становлять серйозну загрозу. Хоча якщо стріляти таким у упор, то покалічити людину все ще можна.

Німецький гвинтівковий гранатомет.

Холості патрони з дерев’яними кулями використовувалися в XX столітті для різних цілей і завдань. Це тобі і заняття зі стрілецької підготовки, і всілякі урочисті заходи, і, врешті, зйомка фільму. Втім, було у холостих патронів і військове призначення. Річ в тому, що ще після Першої світової війни використовувалися надствольні мортири або, як їх ще називають – гвинтівкові гранатомети. Гранатомет ставився на ствол гвинтівки і дозволяв закидати спеціальні гранати набагато далі, ніж під час кидка рукою. Ось тільки для пострілу з такого «Schiessbecher» був потрібний той самий боєприпас з дерев’яною кулею, оскільки звичайний патрон не підходив з певних причин. Саме тому німецькі Platzpatronen 33 так часто знаходять на території колишнього СРСР у тих місцях, де точилися бої в роки війни.

Гранатомет знятий із гвинтівки.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати для чого стик між гільзою та кулею фарбують червоною фарбою

Advertisement
Теги: , ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню