Техно
0

Для чого на башті німецьких танків робився дивний лючок

Для чого на башті німецьких танків робився дивний лючок

Якщо уважно подивитися на німецькі танки, що випускалися в період з 1944 по 1945 рік, то на їхній башті можна побачити дивний маленький лючок. Цілком очевидно, що він зроблений не для членів екіпажу і не для завантаження боєприпасів. Для цього у танку є багато інших отворів. Питання: навіщо ж потрібна така дивна штука?

Для чого на башті німецьких танків робився дивний лючок 2
Це мортир для метання гранат.

В ідеальному варіанті танк завжди повинен супроводжуватися та прикриватися піхотою. Однак сувора дійсність виглядає інакше. У разі реальних бойових дій танки регулярно залишаються без прикриття і можуть діяти самостійно без допомоги піхотних сил. У таких умовах з’являється чимала ймовірність того, що до танка зможе підібратися ворожа піхота та здійснити його підрив.

Для чого на башті німецьких танків робився дивний лючок 3
Ставилися майже на всю бронетехніку.

Для того, щоб захиститися від ворожих піхотинців у ближньому бою, в Німеччині в 1944 році на танки стали ставити “Nahverteidigungswaffe” або “Зброя ближнього захисту”. Висловлюючись дуже простою мовою – це гладкоствольна мортира калібру 92 мм для стрільби гранатами на дистанцію 5-10 метрів з висотою підриву до 2 метрів і фіксованим кутом нахилу ствола в 50 градусів. Подібні пристрої на німецьких танках були й раніше, проте «Nahverteidigungswaffe» якісно відрізнявся від своїх попередників за низкою параметрів.

Для чого на башті німецьких танків робився дивний лючок 4
На деяких танках не було.

Заряджання мортири здійснювалося з бойового відділення танка. Наводити «Nahverteidigungswaffe» можна було за допомогою штатних прицільних та оглядових пристроїв бойової машини. Перед використанням зброї екіпажу наказувалося наглухо задраїти всі люки танка. Важливою особливістю танкової мортири 1944 року було те, що вона поверталася на 360 градусів. Конструкція пристрою була дуже простою. Стріляти можна було осколковими та фугасними гранатами, освітлювальними снарядами та сигнальними ракетами. Крім того, відкривши казенну частину мортири в неї можна було просто вставити сигнальний пістолет і зробити постріл ракетою.

Для чого на башті німецьких танків робився дивний лючок 5
Працює приблизно так.

Ставилися “Nahverteidigungswaffe” абсолютно на всі танки вермахту. Щоправда до початку 1945 року з виробництвом мортир вже були серйозні проблеми, а тому в багатьох танках їх просто не було. В цьому випадку паз для мортири закривався глухою металевою заглушкою.

Advertisement
Теги: , ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню