Техно
0

«Пантера»: які недоліки були в одного з найкращих танків Німеччини

Пантера які недоліки були в одного з найкращих танків Німеччини (1)

Німецький Panzerkampfwagen V Panther був одним із найкращих танків вермахту часів Другої світової війни. Свого часу “Пантера” створювалася, щоб перевершувати всі ворожі танки за всіма статтями. Тевтонська машина була грізним противником на полях битв Другої світової війни, проте, як і будь-яка інша техніка, вона мала конкретні недоліки та слабкі сторони.

Пантера які недоліки були в одного з найкращих танків Німеччини (2)
Найкращий танк вермахту.

Технічно «Пантера» була настільки досконала, наскільки могла дозволити німецька промисловість першої половини 1940-х років. Однак, у цьому і була перша і, мабуть, головна проблема Panzerkampfwagen V Panther. Виробництво “Пантер” ніколи не досягало встановленого керівництвом армії плану. Аж до кінця війни танків робили помітно менше, ніж хотіло командування. За 1943, 1944 і 1945 німці змогли випустити лише 5 995 машин. І це при тому, що з 1944 року якість «Пантер» постійно падала через дефіцит матеріалів і бомбардування німецьких заводів.

Були у Пантер і конкретні недоліки.

Спірним моментом у «Пантері» було компонування, а саме розташування трансмісії у передній частині танка. Це призводило до того, що в ході бою трансмісія танка нерідко виходила з ладу, і злощасна «Пантера» ставала мертвим вантажем посеред поля. Звичайно, в такому компонуванні був свій сенс, вважалося, що за такого розташування танк буде набагато легшим і швидше ремонтуватись. І це справді було так. Багато проблем у трансмісії можна було усунути не залишаючи танка. Крім того, розташування двигуна та інших компонентів робило «Пантеру» куди безпечнішою для екіпажу у разі потрапляння та пожежі. Проте, ходові якості та загальна надійність залишали бажати кращого.

Пантера які недоліки були в одного з найкращих танків Німеччини (4)
Сумнівне компонування, слабка бічна броня.

Ще одне відверто слабке і проблемне місце всіх “Пантер” – це не дуже вдала форма гарматної маски. При товщині в 100 мм вони майже завжди змушували снаряди, що потрапляють в неї, рикошетити. Проблема полягала в тому, що через свою форму маска нерідко призводила до рикошету ворожого снаряда у власну броню, товщина якої становила на шляху рикошету всього 17 мм. Навіть після того, як броню в уразливому місці наростили до 44 мм, проблема із «самострілом» у результаті рикошету нікуди не зникла.

Пантера які недоліки були в одного з найкращих танків Німеччини (5)
Зробили їх не так вже й багато.

Справжня ахіллесова п’ята німецького танка – це перпендикулярна ділянка броні над катками. У цьому місці бронювання «Пантери» складало лише 40 мм. Таким чином, у бік німецький танк пробивався навіть малокаліберними гарматами. Заради справедливості, за підручником у танка не повинно бути противників на фланзі. Проте, насправді все було зовсім не так. Ситуація з бічним бронюванням погіршилася ще більше 1944 року, коли німцям стало гостро не вистачати якісної сталі.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про танки, які в СРСР поставляла Велика Британія і як вони вплинули на хід війни

Advertisement
Теги: , , ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню