Техно
0

Навіщо танкісти вішали на гармату танка Т-34 відро

Друга світова війна була зіткненням економік, ідеологій, армій та цілих народів. А ще вона була зіткненням військових хитрощів з обох боків. Радянські солдати часом теж виявляли винахідливість. Так, наприклад, після 1943 року бійці-танкісти почали до початку бою вішати на гармати своїх металевих звірів звичайні відра. Одягалося воно як ковпачок на край ствола. Напевно, багато хто запитає: «ну, і навіщо?!»

Т-34-85 був хорошим танком.

У 1941 році Радянський Союз мав у себе на озброєнні потужні та сучасні танки Т-34. Велику загрозу німцям становив і важкий КВ-1. Проте вже до 1942 року ситуація перекинулася з ніг на голову. У вермахт пішли поновлені моделі танків Pz.Kpfw. IV, а також вперше з’явилися спеціалізовані “вбивці танків” Pz.Kpfw VI Ausf.H, більш відомі просто як танк “Тигр”. З цього моменту і до кінця війни Радянський Союз у питанні танків був у положенні наздоганяючого. Принципово нові танки пішли лише 1944 року. Ними стали довгоочікувані Т-34-85 і, звичайно, «танк якісного посилення» ІС-2. Останній був розроблений ще в 1943 році і замислювався як конкурент «Тигру» на полі бою.

Грізна зброя рейху.

Власне танк ІС-2 нас сьогодні цікавить. Що у цієї бойової машини є такого, чого немає ні в КВ, ні в Т-34? Перше, що впадає у вічі – це наявність дульного гальма-компенсатора. На гарматах більшості танків початкового етапу війни їх не було. Першопроходцями тут стали багато в чому німці. Гармати з компенсаторами були не тільки у «Тигра», але й у «Пантери». У Радянського Союзу компенсатори були на танках ІС-2, у союзників на пізніх танках «Комет» (Велика Британія) та «Шерман: Ізі Ейт» (США). І щодо цього ІС-2 сильно виділявся і натомість інших радянських танків. Більш того, був легко пізнаваний здалеку за профілем багато в чому завдяки наявності дульного гальма-компенсатора.

Британський комет.

Власне, з цієї причини радянські танкісти й почали одягати відра на гармати Т-34. Робилося це для введення німецької розвідки в оману. Здалеку спостерігач міг узяти радянський середній Т-34-85 за важкий ІС-2. Таким чином виходило обманювати, наприклад, німецькі «Тигри» про присутність радянських важких танків (яких насправді не було) і тим самим заманювати в артилерійські пастки. Крім того, чисельність танків ІС-2, що нібито постійно зростає, створювала гнітючий психологічний ефект на німецьких солдатів.

Радянський танк ІС-2.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати навіщо на гармату танка Т-62 одягали загадкову «парасольку»

Advertisement
Теги: , ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню