Єдиної відповіді на питання про те, де саме потрібно ставити дитяче крісло серед автомобілістів, не існує. Одні з останніх сил доводитимуть, що дитині місце у кріслі прямо за водієм. Інші – що найбезпечніше посадити улюблене чадо ззаду за переднім пасажиром. Насправді ж конкретна відповідь на поставлене питання таки існує, і дали його численні краш-тести та випробування автомобільних дитячих крісел.
Отже, адепти встановлення дитячого крісла за місцем водія будуть апелювати до того, що автомобіліст завжди при загрозі ДТП інтуїтивно намагається вивести свій бік машини з-під удару. З іншого боку, адепти встановлення крісла за пасажирським місцем будуть вказувати на те, що найбезпечніше саме там. Нібито через максимальну віддаленість від водія та потенційного місця зіткнення. Хто ж має рацію?
Насправді, ніхто. Обидва місця однаково небезпечні з тієї простої причини, що водій ніколи не знає, звідки прийде біда. Крім лобових зіткнень, існує безліч інших видів ДТП, які трапляються не дуже рідше. Найгірше, автомобіль загалом є місцем підвищеної небезпеки для дитини, а тому будь-який вибір тут завжди буде між поганим та поганим. Потрібно мати сміливість визнати, що на практиці більшість батьків ставить крісло не як безпечніше, а як зручніше для них у питанні комунікації з дитиною.
Але що кажуть краш-тести? Якщо довіритися науці, відповідь інженерів батькам не сподобається. Найбезпечніше місце в машині (наскільки воно в принципі може бути безпечним у разі ДТП) – це середнє місце заднього ряду. Однак тут є одне величезне “але”. Багато моделей машин на цьому сидінні немає ні скоб для кріплення автомобільних дитячих крісел стандарту ISOFIX, ні ременя безпеки для його надійної фіксації. Отже залишається вибирати лише між правим та лівим місцем.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про 5 корисних опцій, без яких європеєць навіть не погляне на автомобіль