Є тільки одна річ гірша за те, щоб бути спійманим за кермом автомобіля з алкоголем у крові – це потрапити в дорожньо-транспортну пригоду. Нерідко одне безпосередньо пов’язане з іншим. Тим не менш, мова сьогодні піде про таку тонку матерію, як розпивання квасу за кермом автомобіля. Світ наповнюється історіями, коли водіїв позбавляли прав за вживання цього напою. І якщо вони правдиві, то хочеться запитати: як же так, адже квас безалкогольний напій?
Що говорить із цього приводу ДСТУ і закон?
З погляду закону щодо квасу все дуже просто – алкогольним напоєм він не є. Кількість етанолу в заводському квасі не має перевищувати 1.2%. Для сп’яніння людини такого обсягу точно недостатньо. Ось тільки це ще не означає, що шкідливий спирт не виявляється у водія у крові. А найголовніше, немає жодної гарантії того, що етанол буде засвоєний та перероблений організмом за кілька хвилин. Так що використовуючи квас за кермом машин автомобіліст ходить по дуже тонкій кризі.
Як справи з квасом йдуть на практиці?
Безумовно, сьогодні квас не такий, як у XVI столітті. У ті далекі часи цей «народний» напій був цілком алкогольним. Єдиного стандарту приготування квасу немає. Проте будь-який квас – це, по суті, продукт, утворений завдяки бродінню. У саморобного квасу міцність може досягати 8%! Немає нічого дивного в тому, що за старих часів тих, хто зловживав цим напоєм, також вважали п’яницями і називали «квасниками». Є підстави вважати, що навіть дієслово «квасити», що застосовується до спиртного, своїм корінням сягає тих далеких часів.
Безумовно, сучасний квас, приготовлений на заводі, нічого спільного з описаними вище напоями не має. Але як було зазначено вище – етанол у ньому, як залишковий продукт бродіння, все-таки є. Його недостатньо для того, щоби вважати напій суворо алкогольним. Тим не менш, алкотестер поліцейського цілком може вловити присутність тих самих 1.2%. Тим більше, що ступінь засвоєння етанолу залежить від конкретного організму людини. Так що за кермом квас найкраще не пити: береженого бог береже. Найкраще випити напій за 15-30 хвилин до поїздки. За цей час етанол точно вивітриться. А товариш поліцейський розбиратиметься, що саме пив водій: пиво, горілку чи квас – точно не стане.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати що, крім спиртного, може показати позитивне значення на алкотестері поліцейського