Приладова панель автомобіля – справжнє мистецтво. Найкращі дизайнери сфери працюють над створенням привабливого та зручного щитка, який даватиме водію всю потрібну інформацію. Більшість показань та рішень легко зрозуміти без глибоких знань у автомобілях. Однак деякі позначення можуть викликати питання навіть у досвідчених водіїв. Одними з них стали білі крапки та червоні рисочки на спідометрі.
Швидкість – основний показник стану автомобіля у просторі. Без його визначення неможливо уявити нормальну експлуатацію машини на дорогах загального користування. Деякі автовиробники навіть відмовлялися від тахометра, але спідометр завжди використовується. Крім числових значень та стандартних позначок, шкала швидкості іноді доповнювалася незвичайними рішеннями.
Білі крапки найчастіше можна побачити на тахометрі “Жигулів”. В іномарках подібне рішення використовувалося рідко та недовго. Серед автомобілістів довгі роки ходили суперечки щодо призначення крапок. Насправді, виробник впровадив їх для позначення граничних меж похибки показань тахометра. Датчики визначення кількості оборотів двигуна на той час були не настільки досконалими, тому могли давати спотворену інформацію.
Насправді білі крапки не використовувалися переважною більшістю автомобілістів. Режими експлуатації автомобілів за доби розквіту “Класики” були іншими. Згодом датчики стали досконалішими, тому від білих крапок на спідометрі повністю відмовилися.
Червоні рисочки на спідометрі використовуються виробниками досі. Однак тепер вони мають інше значення. У “Жигулях” яскраві позначки на спідометрі дозволяли визначити максимальну швидкість різних передачах. Наприклад, перша відмітка близько 40 км/год свідчила про можливість досягти її на першій передачі. Друга характеристика була близько 60 км/год тощо. Червоні рисочки були корисні водіям-початківцям, які ще не до кінця відчувають автомобіль.
Яскраві позначки на спідометрах сучасних машин мають зовсім інше значення. Зазвичай їх можна побачити в автомобілях, призначених для реалізації на європейському ринку. Червона позначка близько 30 км/год. означає максимальну швидкість поблизу навчальних закладів та інших об’єктів міської інфраструктури з підвищеною небезпекою. 50 км/год – базове обмеження швидкості руху в населеному пункті біля ЄС. Червона позначка навпроти 130 км/год вказує на максимально допустиму швидкість при русі по магістралі.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати скільки можна проїхати без заправки, якщо загорілася лампочка рівня палива