В Україні допускається вміст алкоголю в крові не більше ніж 0,2 проміле. Якщо показник вищий, то водієві загрожує штраф та позбавлення права керувати транспортним засобом на строк від 1 року. Проте нещасні проміле не завжди є результатом прийнятого алкоголю. На позитивні показання приладів можуть впливати напої, продукти, ліки та навіть думки про алкоголь.
Підсумком трапези можуть стати дивовижні цифри в віконці алкотестера, які, але чи покаже прилад небезпечних значень – інше питання і відповідь на нього далеко не завжди ствердна. Зрештою, вплив наведених нижче продуктів на організм є індивідуальним, але можливість неприємного результату все-таки слід враховувати.
Запитайте уважного водія, які продукти “шкідливі” для водійських прав і напевно почуєте це про квас, кефір або інші кисломолочні напої, процес бродіння в яких дає спирт. Але міфи міфами, але чи зафіксує алкотестер жахливі значення – інше питання. Свого часу наші водії провели відповідний експеримент та з’ясували таке. Після вживання 900 г 3,2% кефіру сп’яніння не зафіксовано.
З квасом картина цікавіша! Результатом випитого літра “живого” квасу, об’ємна частка спирту в якому не перевищувала 0,5%, став нульовий результат на алкотестері. Проте квас “подвійного бродіння” з 1,2% дав 0,080%, що відповідає 0,40 мг/л. Дві пляшки безалкогольного пива із вмістом алкоголю в межах 0,5%, вжиті в рамках експерименту, а також шоколадні цукерки з начинкою із бренді “вихлоп” не показали. Втім, повторимося – слід враховувати особливості організму(!).
Іноді вміст спирту можуть збільшити продукти, що не асоціюються з алкоголем. Наприклад, банани та апельсини – експерти кажуть, що у чистому вигляді вони, звичайно, не містять “міцних напоїв”, але утворюють в організмі спирт. Іноді зустрічаються попередження не скидати з рахунків і хліб. Оскільки це вуглеводи і ймовірний процес бродіння.
Буває, що свою недобру справу робить освіжаючий спрей для рота, який зазвичай виготовляється на основі спирту. Інша річ, що “алкоефект” після його застосування зазвичай триває недовго.
Як ми вже розповідали, є продукти, які можуть показати присутність, скажімо так, наркотичних речовин. Це кава, чай, енергетики, газована вода, шоколад, окрім білого, у тому числі з алкогольною начинкою та, звичайно, випічка з маком, яка може дати позитивний результат аналізу сечі на морфін. А ще існує величезний перелік лікарських препаратів, які здатні відправити водіїв на лаву запасних:
- пустирник;
- корвалол;
- валокордин;
- календула;
- валеріанка;
- валосердин;
- барбовал;
- різні спиртові настоянки.
Також перегляньте список продуктів та напоїв, які потенційно(!) можуть показати вміст алкоголю у крові.
НАПОЇ
Процес бродіння у цих напоях дає на виході спирт:
- безалкогольне пиво – 0,1-0,4 проміле;
- дріжджовий квас (0,5 літра) – 0,1-0,6 проміле;
- злегка забродивші кефір, йогурт, кисле молоко – 0,2 проміле;
- кумис – 0,3 проміле;
- соки – 0,4 проміле.
ПРОДУКТИ
У цих продуктах не міститься спирт у чистому вигляді, але він утворюється в організмі шляхом біохімічних реакцій:
- апельсин – 0,17 проміле;
- чорний хліб -0,2 проміле;
- трохи перезрілий банан -0,22 проміле;
- ромова баба – 0,3 проміле;
- 25 цукерок з горілкою або коньяком – 0,3-0,4 проміле.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати що робити тверезому автомобілісту, якщо алкотестер показує проміле