У XXI столітті остаточно склалося кліше про те, що високотехнологічний пристрій має бути компактним. Багато в чому цей стереотип справедливий. Проте виходить так далеко не завжди. Взяти хоча б автомобільні антени. Дуже часто вони бовтаються на 1.5-2 метри! Хто, а головне навіщо взагалі встановлює таке обладнання на свою улюблену «ластівку»?
Коли мова заходить про антени на сучасних автомобілях, теза «розмір має значення» буде цілком справедливою та доречною. А все тому, що велика антена yt потрібна. Але розберемося з усім по черзі. Отже, в Україні цивільний радіозв’язок працює у трьох діапазонах: PMR446, CB і LPD. Причому найчастіше використовується саме діапазон СВ з довжиною хвилі 11 метрів. Для ефективної та зручної роботи у цих діапазонах потрібні антени довжиною 5.5-6.8 метрів.
Звісно, таку громадину кріпити на улюблену «ластівку» жоден автомобіліст не стане хоча б тому, що це технічно неможливо. Автомобільні антени мають розміри від 20 см до 2.4 метрів. Тому в вікні можливостей починає працювати принцип: чим більше – тим краще. Чим довшою виявиться антена на авто, тим краще вона використовуватиме можливості встановленого радіоприймача та рації. Рідкісний автомобіліст наважиться на встановлення обладнання довжиною 2.5 метра. І найімовірніше це буде таксист. Їм працювати з цивільним радіозв’язком належить за обов’язком служби.
Комфортний мінімум щодо довжини антени для цивільного радіозв’язку починається від 1.5 метрів. Таке обладнання дозволяє вже більш-менш прийнятно працювати в населених пунктах, де крім чистого сигналу завжди є безліч перешкод. Відповідно, чим довша антена, тим краще вона бореться з інтерференцією – великою кількістю непотрібних конкретному автомобілісту радіохвиль. Крім того, довга антена потрібна у тих випадках, якщо рація в машині працює не тільки на прийом сигналу, але і на його передачу. Тому ті, хто все-таки ставить довгі антени, швидше за все, ніякі не диваки, а люди, які слухають сигнали місцевого радіозв’язку.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати навіщо під капотом кріплять наклейку з відсотками, і чому про неї зобов’язаний знати автомобіліст