Серед автомобілістів ходить чимало розповідей про те, що при відвідинах АЗС не варто одразу вставляти заправний пістолет у бензобак. Досвідчені водії рекомендують спочатку сходити на касу і оплатити пальне, а пістолет вставляти в авто тільки після сплати суми та повернення від каси до автомобіля. З чим може бути пов’язане таке цікаве «упередження»?
У 1990-ті роки в умовах відвертого бардаку в країні та світі на пострадянському просторі розквіт кримінал. Процвітала не лише організована злочинність та бандитизм, а й шахрайство. Цілком особливе місце в кримінальному середовищі займали шахраї, які так чи інакше працюють з автомобілями. Автозаправні станції на той час не були винятком, і довірливий автомобіліст мав усі шанси нарватися на відверто непорядних людей і там.
Власне, якщо вірити розповідям «бувалих», то із заправним пістолетом було пов’язане одне дуже популярне шахрайство. Схема дуже проста. Наївна жертва приїжджала на АЗС, вставляла пістолет у бак та йшла на касу. А там їй повідомляли, що машину вже заправили і непогано було б заплатити. Якщо громадянин упирався, то співробітники викликали міліцію, або поряд опинявся «небайдужий», який недвозначно натякав, що було б непогано розрахуватися з касою. У результаті водій залишався і без пального, і грошей.
Проблема цієї історії полягає в тому, що на особистому досвіді не довелося знати жодної людини, яка б стикалася з чимось подібним до АЗС як у наш час, так і в 1990-ті. Хоча особистий досвід не може бути вичерпним джерелом інформації, проте є всі підстави вважати, що розповіді про страшний «розвод» на АЗС – це не більше, ніж історії, які передаються з вуст у вуста протягом десятиліть. Такий собі водійський фольклор.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про хитрий спосіб обману на АЗС