Техно
0

Для чого на кормі швейцарських танків “Леопард 2” встановлено бочки

Ми розкажемо вам про унікальні пристрої, що знаходяться на задній частині швейцарських танків Леопард. На перший погляд їх можна помилково сприйняти як додаткові паливні баки, проте справжня мета їхнього розташування – зовсім інша.

Як не дивно, але ці пристрої на кормі швейцарських танків Леопард є танковими глушниками. В Швейцарії існують місця, де маршрути танкових частин незмінно проходять через населені пункти з вузькими вуличками, і тому будь-яке переміщення танкової колони створює багато шуму, що турбує місцевих жителів. Враховуючи цю проблему, військовим було поставлено завдання знайти спосіб зменшити рівень шуму, і таким чином були розроблені ці неординарні пристрої, які виконують функцію глушників для танків, забезпечуючи менший рівень шуму під час переміщення через населені пункти.

У липні 1989 року розпочалися вимірювання рівня шуму та теплового випромінювання вихлопних газів, щоб отримати початкові дані. Після цього інженери виявили, що внести зміни в систему викиду відпрацьованих газів танка неможливо без значних змін у конструкції.

Тому вони просто вирішили встановити глушник. Відповідне рішення запропонувала фірма Boyson, яка займалася випуском вихлопних систем для Леопардів. Фірма пропонувала встановити на кормі танка два великих бочкоподібних глушники, кожен з яких вигнутим патрубком з’єднувався з решіткою вихлопної труби силової установки.

Інженери наголошували, що тактичні можливості танка не зміняться. Випробування показали, що втрата потужності не перевищила один відсоток. Маса одного глушника складала 130 кг, а весь комплект, відповідно, важив 260 кг. Двоє людей могли встановити глушники за допомогою крана всього за 15 хвилин.

Подальші випробування на полігонах підтвердили ефективність глушників. Коефіцієнт поглинання шуму досягав 50 відсотків. В результаті, з 1991 року, військові замовили 470 комплектів з двома глушниками кожен. З цими комплектами було оснащено 380 танків, 3 тренажери та 3 навчальні машини, а решту комплектів було відправлено на склад як резерв.

Вартість одного комплекту склала 10 тисяч швейцарських франків (приблизно 10 тисяч доларів). Навіть була розглянута можливість оснащення подібним пристроєм німецьких та голландських машин, проте військові відмовилися.

Звичайно, кататися по полі бою з таким глушником не є найкращою ідеєю, але швейцарській армії довелося знайти компроміс, оскільки глушники легко знімаються.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб подивитись як виглядає всередині танк Leopard 2A6

 

➡Підпишись на нас в – Google НОВИНИ, щоб отримувати більше цікавих новин про авто!

Advertisement

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню