Лайфхаки
0

Які фари краще встановити – галогенні чи світлодіодні, і чим одні кращі за інших

Які фари краще встановити - галогенні чи світлодіодні, і чим одні кращі за інших (1)

Існує кілька факторів, що визначають безпеку та комфорт при керуванні транспортним засобом. І якщо в першу чергу це досвід і манера їзди конкретного водія, то в другу – якість головного світла, яка може стати вирішальною під час руху по погано освітленим ділянкам доріг у нічний час доби.

Багато автовласників незадоволені штатним освітленням своїх автомобілів. Найчастіше ця проблема вирішується заміною заводських галогенних ламп на ксенонові або світлодіодні або LED-лампи. Наскільки виправданий такий вибір, і чи може виправити ситуацію така зміна конструкції фари?

1. Переваги LED-ламп

Які фари краще встановити - галогенні чи світлодіодні, і чим одні кращі за інших (2)
Світло LED-ламп

Про плюси та мінуси світлодіодних та галогенних ламп суперечки не вщухають з моменту появи революційних джерел світла. У LED дійсно є кілька суттєвих переваг, про які варто розповісти:

  • Світлодіоди помітно яскравіші за штатні галогени. Світло фар при тій же потужності ламп може бути в два, а то і втричі інтенсивніше, що з першого погляду непогано для водія;
  • Лампи досить міцні та мають захист від прямого удару. Корпуси таких ламп зазвичай виготовляють із твердих сплавів алюмінію, що робить їх довговічнішими;
  • Система охолодження не допускає надмірного перегріву лампи, а світлодіоди гріються, не гірше за праску. Це дозволяє додатково продовжити час роботи ламп та скоротити витрати автовласника;
  • Світлодіодні лампи розвантажують бортову мережу автомобіля, що впливає на витрату палива і збільшує термін експлуатації автомобільної електромережі;
  • Установка не потребує спеціальних навичок, оскільки конструкція світлодіодних ламп нічим не відрізняється від галогенних;
  • Згодом яскравість не пропадає або знижується незначно, що не так критично для комфортного керування автомобілем;
  • Термін служби LED-ламп від відомих виробників починається від п’яти років і за умови правильної експлуатації може бути ще більшим.

Незважаючи на всі плюси, такі лампи мають один істотний мінус – вони призначені для головної оптики з встановленими лінзовими елементами для правильної корекції пучка світла. Але як показує практика, у житті водії рідко прислухаються до рекомендацій виробників і тим самим роблять головну помилку.

2. Головні недоліки ламп зі світлодіодними елементами

Які фари краще встановити - галогенні чи світлодіодні, і чим одні кращі за інших (5)
Світло від світлодіодних та галогенних ламп

Здавалося б, світлодіодні лампи повинні бути на порядок кращі за галогенні в усіх відношеннях – адже вони яскравіші. Та й вартість їх може бути в п’ять, а то й у десять разів вища за штатне освітлення. Однак насправді це не так.

Отже, коротко про мінуси ламп зі світлодіодними елементами:

  • Найголовніший мінус – це високий ризик втратити права, адже згідно із законом встановлювати LED у фари, не призначені для цього заводом виробником – порушення правил дорожнього руху;
  • Рефлектори штатних автомобільних фар не здатні правильно спрямувати потік світла від світлодіодних ламп так, щоб заповнити фотонами саме ту область проїжджої частини, яка нам потрібна. Світло буде розсіяним, ненаправленим, а на мокрій дорозі взагалі розчиниться або сліпитиме самого водія в туман;
Які фари краще встановити - галогенні чи світлодіодні, і чим одні кращі за інших (3)
Яскраве світло світлодіодних фар
  • Осліплення водіїв зустрічних автомобілів – часте явище українських доріг. За статистикою, сьогодні в кожній четвертій машині світлодіодна оптика встановлена ​​неправильно, тому вночі на заміських трасах все частіше зустрічається авто з ефектом засліплення;
  • Неможливість регулювання. Встановлені в рефлекторній оптиці світлодіодні фари практично не створюють світлотіньовий кордон – той самий параметр, за яким здійснюється регулювання фар. Зробити так, щоб не сліпити «зустрічку» і навіть ефективно освітлювати видиму частину дороги, фізично неможливо;
  • Встановлені у фарах з рефлекторами світлодіодні лампи не завжди сумісні з параметрами роботи бортової мережі автомобіля, що може спричинити збої в роботі електроустаткування – наприклад, в магнітолі.

Повністю вирішити проблему із встановленням LED-ламп у машину, де така установка не передбачена, можна одним способом – замінивши штатні фари на лінзовані. Однак вартість такої ситуації може бути непомірно висока – від 400 до 1200 і більше доларів залежно від марки та моделі автомобіля.

3. Плюси та мінуси галогенних ламп

Які фари краще встановити - галогенні чи світлодіодні, і чим одні кращі за інших (4)
Галогенна фара

Тепер щодо галогенних ламп освітлення – проблем з ними реально менше, адже й коштують такі лампи на порядок дешевше. Головна їхня перевага в тому, що власник авто може купити найдешевші китайські аналоги галогенок і проїздити з ними досить довго.

Зі світлодіодними елементами освітлення такий фокус не проходить – у більш дешевих аналогах часто виходить з ладу кулер охолодження, тому така лампа пропрацює максимум рік. Траплялися випадки, коли китайські LED лампи працювали кілька днів і вмирали. З галогенами все набагато оптимістичніше.

Далі – якщо ви придбаєте галогенні та світлодіодні лампи з однієї цінової категорії, навіть якщо заводські параметри у LED будуть вищими, різниці у світлі не буде ніякої. При цьому купівля дорожчих світлодіодів вирішить проблему на пару відсотків, а ось дорогі галогенні лампи зможуть дати в два-три рази більше світла, і це їхня незаперечна перевага.

Які фари краще встановити - галогенні чи світлодіодні, і чим одні кращі за інших (6)
Брудні фари

Істотним мінусом галогенних ламп є їхнє поступове потьманіння, що цілком зрозуміло з погляду фізики. Нитка розжарювання згодом виснажується, її нагрівання не дає тієї кількості світла, як у момент покупки. У цьому галогенки відчутно поступаються світлодіодним лампам.

Тільки уявіть – через пару років експлуатації автомобіля світло від оптики буде таким, ніби фари заліплені брудом. Але LED-лампи світитимуть з однаковою інтенсивністю і за десять років, якщо раніше не помруть від перегріву.

А ось на мокрому асфальті навіть дешеві галогенні лампи показують себе якнайкраще. Щоб досягти такого ж результату зі світлодіодними лампами, доведеться знатно розщедритися, інакше або ви засліпите машини, що йдуть назустріч, або повністю позбавите себе видимості. Галогенки в цьому випадку кращі за світлодіоди.

До недоліків можна віднести чутливість галогенних ламп до стрибків напруги, що поступово знижує їхній ресурс. Крім того, вони нагріваються до 500 градусів за Цельсієм, тому якщо ви захочете поміняти лампу після тривалої їзди на ближньому світлі, є висока ймовірність отримати опік.

Які фари краще встановити - галогенні чи світлодіодні, і чим одні кращі за інших (7)
М'яке світло галогенної фари

Але галогени мають ще кілька переваг – наприклад, можлива передача світла, близького до звичного для людини денного світла. Таким чином, рефлекторні фари з встановленими в них галогенними лампами не тільки не сліплять, а й не надають підвищеного навантаження на очі водія.

А ось після поїздки на автомобілі зі світлодіодними фарами очі автовласника помітно втомлюватимуться. А якщо поїздка супроводжується туманом, вплив фактора світлодіодів, що відбивається, негативно позначиться на зорі водія.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про 5 недоліків переднього приводу, які часто змушують шкодувати водіїв про його вибір

Advertisement
Теги: , , , ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню