Лайфхаки
0

Як охолодити салон машини без кондиціонера і відкритих вікон

У спеку автомобіль нагрівається настільки сильно, що не лише не хочеться сідати в нього, а й це надзвичайно не рекомендується, оскільки це шкідливо для здоров’я. Щоб охолодити кабіну, доводиться постійно вмикати кондиціонер і марно спалювати паливо. А якщо кліматична установка вийшла з ладу або відсутня зовсім? У такому випадку допоможуть саморобні випаровувачі або акумулятори холоду.

Сучасні системи кондиціонування працюють на принципі стиснення та зрідження фреону з подальшим випаровуванням та поглинанням тепла. Кліматична установка автомобіля, до того ж, досить інертна. Вона працює на повну потужність лише під час руху, і треба декілька хвилин почекати, поки вона почне видувати холодне повітря.

МОКРИЙ ВИПАРОВУВАЧ

 

Проте охолоджувати салон можна і за допомогою інших методів, зокрема шляхом поглинання тепла при випаровуванні води. Ці принципи лягли в основу перших систем кондиціювання приміщень, які десь використовуються й донині.

 

Справа в тому, що випаровування води, так само як і конденсація, відбувається за сталої температури, яку називають “точкою роси”. Чим нижча відносна вологість повітря, тим нижче “точка роси” від фактичної температури. Наприклад, при вологості повітря 32-37% і температурі 35°C “точка роси” становить 10-12 градусів. При випаровуванні води спостерігається значне поглинання тепла, через що повітря охолоджується.

Зробити простий випарник може навіть школяр. Потрібно взяти таз, насипати тирси і залити її водою. Якщо тирси немає, то можна обійтися ганчірками. Головне, щоб площа зони випаровування була побільше. Тазик зазвичай ставлять на підлогу перед кріслом пасажира. Для вірності можна протерти “торпеду” і центральну консоль мокрою ганчіркою. При цьому не забудьте ввімкнути обдув на повну потужність і направити потік повітря у випарник. Що сильніше обдув, то ефективніше працює тазик.

Спеціальні водяні випарники для автомобілів виготовляли в промислових масштабах у середині минулого століття. Тільки їхня робоча поверхня перебувала поза кабіною і обдувалася набігаючими потоками під час руху машини. Потім охолоджене повітря подавалося по трубках у салон транспортного засобу.

АКУМУЛЯТОРИ ХОЛОДУ

 

АКУМУЛЯТОРИ ХОЛОДУ

Є й інший лайфхак для охолодження салону, пов’язаний з використанням акумуляторів холоду. Це звичайні пластикові пляшки, залишені в морозилці на ніч. Їх можна закріпити де-небудь на підлозі, під дефлекторами заднього ряду або в підстаканниках, поруч з якими не завадить встановити виносний вентилятор, що працює від прикурювача. Чим не міні-кондиціонер? Лід тане при нулі градусів, а значить ефективність охолодження буде навіть вищою, ніж у водяного випарника.

Комбінуючи два ці способи, можна досягти помітних результатів. Ну а боротися зі спекою під час руху автомобіля можна за допомогою відкритих вікон.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати як за 100 грн набагато покращити продуктивність автомобільного кондиціонера

 

➡Підпишись на нас в – Google НОВИНИ, щоб отримувати більше цікавих новин про авто!

Advertisement

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню