Лайфхаки
0

12 причин, чому автомобіль може раптово заглухнути на ходу

12 причин, чому автомобіль може раптово заглухнути на ходу

Коли автомобіль глухне на ходу, це називається “приїхали”! Це проблема, яка потребує негайного вирішення, адже разом із двигуном відключаються й інші системи. Причини, через які це може статися, різні. Одні – доволі прості та банальні. Інші – нетривіальні та менш поширені. Розглянемо причини, через які автомобіль може заглохнути на ходу.

 

1. Зламався паливний насос

Паливний насос для Ford Transit
Паливний насос для Ford Transit

Коли з бака не надходить пальне або надходить у недостатній кількості, через це машина може глухнути на ходу. Якщо паливний насос, що подає пальне з бака в двигун, зламався, то тиску, необхідного для впорскування, не буде. І мотор заглухне, пропрацювавши, можливо, кілька секунд.

Буває і так, що безпосередньо насос справний, але забилася сітка паливоприймача в баку, і вона не здатна пропускати достатній обсяг пального.

У дизельних двигунів і двигунів з безпосереднім уприскуванням два насоси до перерахованих тут проблем може додатися знос паливного насоса високого тиску або його приводу. Це не рідкість для автомобілів з великим пробігом. У таких ситуаціях насос підлягає ремонту або заміні.

 

2. Проблеми з регулятором холостого ходу

Вихід з ладу датчика холостого ходу може стати причиною раптової зупинки автомобіля
Вихід з ладу датчика холостого ходу може стати причиною раптової зупинки автомобіля

Регулятор холостого ходу – це маленька деталь, яка відповідає за відповідні оберти мотора. Вона встановлена в обхідному каналі системи впуску і подає невелику кількість повітря при закритій дросельній заслінці. Для прогріву двигуна необхідно подати більше повітря, а при виході на робочу температуру – менше.

Саме за це відповідає ця деталь. Вихід її з ладу – часта причина того, що мотор автомашини глухне. Але тільки якщо він інжекторний. Через підклинювання регулятора холостого ходу двигун перестає працювати при відпусканні педалі газу. Якщо ж він залишається з висунутим штоком, тобто в закритому положенні, то машина глухне на холостих обертах.

Щоб зрозуміти, що проблема безпосередньо в регуляторі холостого ходу, витисніть педаль газу і разом із цим стартером прокрутіть колінвал. Якщо мотор запускається, але кількість обертів зростає – значить, регулятор холостого ходу пошкоджений. У цьому разі його потрібно замінити.

 

3. Поганий контакт в електроланцюзі

Не виключений поганий контакт в електричному ланцюзі
Не виключений поганий контакт в електричному ланцюзі

Машина легко заводиться, мотор працює рівно, потужність не падає. Але під час їзди нерівною дорогою автомобіль, наприклад, потрапив у ямку і одразу ж заглух. Можливо, проблема в електриці – поганий контакт в електричному ланцюзі.

Найчастіше пропадає маса – це дріт, що йде до кузова. Цю проблему легко вирішити простим зачищенням або “потягуванням” контакту. Інший варіант – закріпити від силового агрегату до кузова додатковий дріт.

Важливе значення має стан інших клем і контактів в електричному ланцюзі. Вони не повинні бути сильно окисленими, брудними або обгорілими, а обплетення не повинно мати механічних пошкоджень. Таких дефектів потрібно позбуватися.

Але якщо проблеми в електроніці, а вони теж можуть бути причиною того, що мотор раптово глухне, добре виявляються під час комп’ютерної діагностики, то неполадки в електриці під час такого тестування не виявляються. Тож тут найкращий варіант – візуальний огляд.

 

4. Неполадки в електроніці

Збої в електропроводці можуть вплинути на роботу інжектора
Збої в електропроводці можуть вплинути на роботу інжектора

Несправності в електроніці належать до рідкісніших неполадок, через які автомобіль не тримає обертів. Вони не піддаються однозначній класифікації. До таких несправностей у сучасних машинах належать збої в електропроводці, що впливають на роботу інжектора.

У більш “вікових” машинах може бути “плаваюча” несправність системи запалювання. Щоб виявити ці неполадки, потрібно провести ретельну діагностику окремих компонентів.

 

5. Залито паливо поганої якості

Автомобіль може зупинитися через низьку якість палива
Автомобіль може зупинитися через низьку якість палива

Деякі автомобілі дуже чутливі до якості палива. Тому якщо в бак залитий “поганий” бензин або дизель, то автомобіль, можливо, не поїде через це. Якщо все ж таки ви заправилися неякісним пальним, то злийте його з бака і замініть паливний фільтр. Надалі заправляйтеся тільки на перевірених заправних станціях.

 

6. Сильно забився паливний фільтр

Забитий фільтр автомобільного палива
Забитий фільтр автомобільного палива

Електронний блок управління в автомашині може адаптуватися до бензину поганої якості. Мотор втратить у тязі, у нього знизиться потужність, але працювати він, найімовірніше, і не перестане. Інша справа – бруд у бензині або дизелі.

Якщо машина глухне на швидкості, то це може бути через те, що мотору не вистачає палива. А це означає, що забився паливний фільтр, і він не може пропустити крізь себе необхідний обсяг пального.

Ця проблема актуальна як для вітчизняних автомобілів, так і іномарок. Але в старих моделях паливний фільтр забивається частіше. Необхідно зняти бензиновий насос, поміняти фільтр і промити паливний бак, якщо він засмітився.

 

7. Розгерметизувався повітропровід

Гофра повітропроводу
Гофра повітропроводу

Якщо розгерметизувалася гофра повітропроводу, то через це автомобіль теж може заглухнути. При цьому повітря підсмоктується, минаючи датчик масової витрати повітря. У підсумку блок керування отримує некоректні дані. Мотор починає працювати нестабільно, і машина глухне, причому як під час їзди, так і на холостих обертах.

Також проблема може бути в тому, що повітряний фільтр забруднився. Тоді його необхідно замінити. Крім того, варто перевірити вхідний патрубок на предмет закриття його чим-небудь або потрапляння в нього води.

 

8. Забруднилася дросельна заслінка

Чищення дросельної заслінки
Чищення дросельної заслінки

Несправності в повітряному фільтрі призводять до забруднення поверхні дросельної заслінки. Через це двигун теж може глухнути на ходу. Дросельна заслінка служить для регуляції подачі повітря в двигун. Також потрібно звернути увагу на стан датчика положення – це змінний резистор, що встановлюється на осі заслінки.

Якщо забруднилася дросельна заслінка, то це може “вводити в оману” електроніку. Так, за фактом відкладення перекривають перетин каналу, а електроніці буде здаватися, що заслінка прочинена.

Якщо заслінка не закривається, то повітря засмоктуватиметься в циліндри з надлишком, збіднюючи горючу суміш. Вона не запалюється, через що двигун глухне. Тоді дросельну заслінку потрібно очистити зсередини із застосуванням спеціальної автохімії. Якщо ж зламався датчик положення, то необхідно його замінити. Ця процедура нескладна, деталі коштують недорого.

Машина може заглохнути під час перемикання швидкостей
Машина може заглохнути під час перемикання швидкостей

Якщо двигун глухне під час перемикання швидкостей, під час скидання обертів, то це може бути пов’язано з дефектом демпфера дросельної заслінки. Це деталь, за допомогою якої заслінка плавно повертається в початкове положення без провалів обертів.

Щоб упевнитися, що проблема безпосередньо в демпфері:

  • гарненько прогрійте мотор;
  • руками відкрийте дросельну заслінку і різко відпустіть.

Якщо демпфер справний, то заслінка швидко дійде до початкового положення, але не зовсім. Потім пригальмує і вже остаточно дійде до мертвої точки через одну-дві секунди. Якщо ж вона повертається в початкове положення миттєво, то демпфер підлягає заміні.

Якщо демпфер у вашій машині не встановлений, і вона глухне тільки після набору мотором дуже високих обертів, можливо, несправний блок керування двигуном. Але блок можна “досамонавчити”, щоб він правильно поводився в таких ситуаціях. Для цього під час їзди на високих обертах плавно скидайте газ, і з часом проблема усунеться.

 

9. Пошкодилася мембрана вакуумного підсилювача

Мембрана вакуумного підсилювача
Мембрана вакуумного підсилювача

У цьому разі автомобіль глухне під час натискання на педаль гальма. Гальмівна система теж має зв’язок із роботою мотора. Від вакуумного підсилювача гальм вакуумний шланг підходить до впускного колектора.

Якщо мембрана пошкоджена, то при різкому гальмуванні вона не встигає створити розрідження. Через це сильно збіднюється горюча суміш, оскільки в неї потрапляє певний обсяг повітря з гальмівної системи. Через це двигун глухне. Необхідно замінити прокладки, мембрану, вакуумний шланг.

 

10. Зламався датчик положення колінвала

Робота датчика положення колінвала дуже важлива для мотора
Робота датчика положення колінвала дуже важлива для мотора

Якщо машина глухне на холостих обертах, можливо, зламався датчик положення колінвала. Його показання дуже важливі для роботи двигуна. Щоб електронний блок управління вчасно подав паливо та іскру, він має розуміти, в якому положенні перебувають поршні. Таким чином, якщо датчик положення колінвала не працює, то машина не зможе їхати. Відремонтувати цю деталь неможливо, і її доведеться замінити.

 

11. Проблеми зі свічками запалювання

Нагар на свічках запалювання може стати причиною поганої роботи мотора
Нагар на свічках запалювання може стати причиною поганої роботи мотора

Причиною, через яку глухне мотор, може стати неправильне встановлення свічок запалювання, а також наявність нагару на них внаслідок тривалої експлуатації. У цьому разі необхідно очистити свічки, перевірити на знос або переконатися в тому, що вони встановлені правильно, з відповідним зазором. Якщо свічки сильно зношені, і на них великий нагар, то краще їх просто замінити.

 

12. Несправний лямбда-зонд

Мотор може погано заводитися через несправний лямбда-зонд
Мотор може погано заводитися через несправний лямбда-зонд

Лямбда-зонд, він же кисневий датчик, служить для оцінки вмісту кисню у вихлопних газах. Якщо він несправний, то мотор погано заводитиметься, скидатиме тягу, надмірно споживатиме пальне і глушитиме на ходу.

Ознаки пошкодження кисневого датчика настільки різноманітні, що краще не намагатися “поставити діагноз” самому. Слід звернутися на станцію технічного обслуговування, де проведуть діагностику на спеціальному обладнанні.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про 5 найнадійніших бензинових двигунів у світі

 

➡Підпишись на нас в – Google НОВИНИ, щоб отримувати більше цікавих новин про авто!

Advertisement

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню