Багато американських поліцейських перед тим, як заговорити з автомобілістом, що зупинився, підходять до машини ззаду і акуратно, ледь помітно торкаються однією рукою фари або кузова. Іноді вони прикладають один тільки вказівний палець, в інших випадках правоохоронець притуляє всю долонь цілком. Подібна практика абсолютно не зрозуміла та не очевидна для наших водіїв та поліцейських. То навіщо ж в Америці так роблять?
Робота поліцейського в США в середньому пов’язана з дещо більшою кількістю стресів, ніж робота правоохоронців у будь-якій іншій країні світу. І справа не в якійсь особливій криміногенній обстановці. Насамперед виною тому вільне носіння короткоствольної зброї. В Америці поліцейський завжди має бути готовим до двох речей: того, що його підстрелять, і того, що доведеться чинити збройний опір. Іншими словами, робота і небезпечна, і вкрай знервована.
Практика торкання долонькою або пальцем кузова автомобіля пов’язана з цими ризиками. Робиться це для того, щоб залишити на транспортних засобах свої відбитки пальців. У такому разі, навіть якщо з поліцейським щось трапиться, то надалі його колегам буде набагато простіше пов’язати цей автомобіль та особистість власника авто з конкретною подією та актом насильства відносно правоохоронця. З’явилася ця практика ще на початку ХХ століття і використовувалася до початку ХХІ.
Деякі поліцейські залишають відбитки пальців на кожній машині і зараз, проте поступово ця практика сходить нанівець. Жорстких вказівок робити так від начальства і техніки безпеки більше немає. Насамперед через поширення відеоапаратури. Сьогодні камери висять не тільки на кожному кутку, але що ще більше важливо – знімають прямо на грудях у співробітників поліції. Проте частина американських поліцейських продовжує залишати відбитки за звичкою.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати що робити водієві, якщо зупинив співробітник поліції, але довго не підходить