Серед дорожніх знаків є два дуже схожі за призначенням, але все-таки різні. Один з них так званий знак «цегла» 3.21 або «в’їзд заборонено» (саме під такою назвою він вказаний у ПДР) зовні є прямокутником білого кольору на червоному колі. Другий знак “рух заборонено” 3.1. – це коло білого кольору із червоним обрамленням. Зовнішні відмінності зрозумілі, але з назви, можна дійти невтішного висновку, що знаки мають певну подібність.
Справді, і перший, і другий знаки є представниками однієї групи, що забороняють. Перший не дозволяє в’їжджати, а другий – рухатися у певному напрямку. А тепер дамо відповідь на популярне питання: “«Рух заборонено» та «В’їзд заборонено» – яка різниця?”. Існує три значні відмінності між ними, про які не можна забувати.
1. Заборона поширюється не на всіх
1.1. Знак “В’їзд заборонено” – винятки.
«Цегла» – знак, що забороняє водіям в’їзд. Але і тут є винятки із загального правила, які дадуть вам розуміння чи можна їхати під знак “В’їзд заборонено”. Отже, не поширюється він на маршрутні транспортні засоби. А якщо говорити точніше, то:
Дія знака не поширюється на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами. Зона дії знака— від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть,— до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перехрещення (прилягання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.
1.2. Знак “Рух заборонено” – винятки.
А ось дорожній знак “рух заборонено” передбачає кілька винятків. Водій має право проїжджати, не ризикуючи бути оштрафованим за порушення правил дорожнього руху за умови, що:
- перебуває за кермом маршрутного транспортного засобу;
- працює чи проживає на території, де перед в’їздом на неї цей знак було встановлено;
- водій інвалід або інвалідом є його пасажир (на машині має бути спеціальна наклейка).
2. Напрями
Якшо формулювати іншими словами що означає знак “цегла” (кірпіч), то дорожній знак “цегла” забороняє рухатися автомобілю у певному напрямку. У випадку зі знаком «рух заборонено» не можна пересуватися в жодному напрямку – ні в’їжджати, ні виїжджати.
3. Штрафи
За порушення ПДР у будь-якому разі буде виписано штраф. Відповідно до КУпАП – Ст. 122 частина 1 за порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини накладається штраф у розмірі 20 нмдг або 340 грн після ухвалення законопроєкту 2695.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про жовту суцільну лінію біля краю дороги і навіщо потрібна така розмітка