Якщо про те, що лобове скло в сучасному автомобілі має в своєму розпорядженні нитки обігріву, практично всі знають, то ось про низку інших здібностей лобового скла відомо далеко не всім.
Чи знаєте ви, що майже 70% автомобілів останніх років оснащуються атермальним склом, яке здатне пропускати до салону світло і тепло в оптимальних для водія і пасажирів дозах? Для порівняння вийміть свою спину з новенької іномарки, та зазирніть у “Жигулі” – різниця, як то кажуть, очевидна. Спеціальне напилення іонами срібла не тільки сприяє підтримці температурного режиму в автомобілі незалежно від природних катаклізмів за його бортом, а й перешкоджає запотіванню і навіть “обмороженню” лобового скла.

А чи сподобаються вам вбудовані в лобове скло антени, лідари, сенсори? Звісно, якщо ваше авто не навчене читати дорожні знаки, автоматично гальмувати і бачити перешкоди на проїжджій частині, то про просунуті радари можна тільки мріяти. Але ось антена, представлена у вигляді тонких металізованих ниток, знайдеться практично в кожному лобовому склі. Іноді вона являє собою й окрему мініатюрну конструкцію, зсередини впаяну в скло завдяки так званим технологіям друку. На огляді це ніяк не позначається, а тому багато хто навіть не замислюється про те, що сигнал аудіосистеми приймається безпосередньо з вікна автомобіля.

Втім, деякі виробники інсталюють антени і в інші елементи на кузові авто. Найчастіше їх можна помітити у вигляді “плавників” на задній частині даху легковика.

Але повернемося до лобового скла. Щоб не поранити водія і пасажирів осколками після ДТП, лобове скло виготовлено з використанням спеціальної плівки, закатаної кількома шарами триплексу. Вона-то і не дає склу розлетітися вщент, надламуючи і пошкоджуючи його лише в найбільш постраждалих місцях.

А ще по краях лобового скла можна помітити чорний візерунчастий орнамент, який буває у вигляді кружечків різного діаметру і смужок довжиною від 1,5 до 3 см. Ці позначки прийнято називати фритами. Завдяки нанесенню спеціалізованої керамічної фарби, візерунки стримують прямі сонячні промені, а також нівелюють ефект відбиття, викликаного грою світла на стиках кузова з лобовим склом. Іншими словами, фрити захищають водія від засліплення.

Втім, це не єдині функції, якими здатне здивувати людину лобове скло сучасного авто. Наприклад, воно чудово вміє транслювати інформацію з проекційного дисплея, змінювати кольори в разі ризику фронтального зіткнення і навіть затемнюватися при різких спалахах світла.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати для чого в машині встановлено ручку на стелі ліворуч від водія