Цікаві факти
0

Що таке очищувач гальм і чому його треба мати в машині

Очисник гальм возить із собою далеко не кожен водій, тому що багато хто впевнений, що гальмівні механізми очищаються самі в процесі руху. Про те, чому не все так просто і які проблеми можуть виникнути, якщо балончика немає під рукою, розповідаємо в цій статті.

Дійсно: гальма очищаються в процесі руху, але таким чином можна позбутися далеко не від усього бруду. Річ в тому, що через тертя між колодками та гальмівним диском утворюються частинки стружки та фрикційний пил, який знижує ефективність уповільнення.

Видувається цей бруд далеко не весь, так що досить багато відпрацювання прилипає до робочих поверхонь гальмівних механізмів. У результаті на дисках з’являються борозни та канавки, які призводять до биття керма при натисканні на головну педаль автомобіля. Це говорить про те, що диски та колодки потрібно міняти, причому раніше наміченого терміну. Тому, щоб відстрочити заміну та продовжити життя гальм, весь бруд треба видаляти самостійно.

У минулі часи водії очищали гальма за допомогою ацетону, яким просочували ганчірку. Сьогодні до складу очисника входить, крім ацетону, арбінол, гептан, діоксид вуглецю та толуол. Тобто запах у нього дуже неприємний, а ще субстанція отруйна, тому працювати з нею краще у рукавичках.

Якщо говорити про упаковку, то зараз очищувачі продають в аерозольних балончиках, оскільки це зручно і практично. Струмінь проникає на будь-яку важкодоступну ділянку, очищає та знежирює поверхню. Так можна навіть видалити залишки гальмівної рідини, яка з різних причин потрапляє на механізми, а також масло, яке може потрапити на диски, скажімо, з дороги та суттєво погіршити уповільнення авто.

До речі, очищувач можна застосовувати й у інших цілях. Наприклад, він добре відмиє маслянисті відкладення на двигуні у разі, якщо двигун почав «потіти» маслом. А ще за допомогою нього можна знежирити поверхню перед нанесенням герметика. Але всі роботи з очищувачем потрібно проводити на відкритому повітрі: його пари можуть викликати головний біль та інші нездужання у людини, адже, як ми писали вище, це отруйний засіб.

Тепер щодо безпосереднього вибору очисника гальм. Питання, як показує практика, далеко не пусте, бо засобів цієї категорії у продажу чимало. Ці засоби виготовляють різні виробники, причому здебільшого вони представлені саме аерозолями. Вони ефективніші, ніж інші варіанти фасування аналогічних засобів автохімії (наприклад, рідинні спреї).

Суть у тому, що в аерозолях для видалення мастила або бруду задіюються відразу два принципи: хімічне очищення (швидке розчинення жирів і смолистих речовин), а також механічне, яке очищає від забруднення потужним аерозольним струменем. Щоправда, реально практично такий рівень якості демонструють лише деякі препарати. Як показав тест, проведений експертами, з них варто виділити німецький очищувач гальм Bremsen und Teilereiniger AIII виробництва фірми Liqui Moly.

Крім того, що його балон формує потужний струмінь, він для зручності застосування оснащений тонким «носиком», що дозволяє обробити важкодоступні місця гальмівних механізмів. Крім того, його розпилювач обладнаний спеціальним клапаном, який у процесі роботи дає можливість перевертати балон у будь-яке становище, у тому числі і «вверх ногами».

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати навіщо досвідчені водії сиплють соду на сидіння автомобіля

Advertisement

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню