Нерідко дорожня розмітка наноситься як для того, щоб позначити смуги, так і для демонстрації водіям транспортних засобів країв автомобільної дороги. Це забарвлення може бути білим або жовтим, яке іноді і зараз плутають з лініями тимчасового характеру. Однак зараз ці лінії наносяться як розмітка постійного типу. Що ж вони означають і чи можуть за перетин цієї лінії водієві виписати штраф?
1. Розмітка жовтого кольору в ПДР
У ПДР описані види горизонтальної дорожньої розмітки та їх функції. З нього випливає, що фарбу жовтого кольору застосовують для ліній постійного типу 1.4, 1.10.1, 1.10.2, 1.10.3, 1.17.1, 1.17.2, 1.17.3, 1.23, 1.25, кожна з яких має своэ призначення.
1.4 – суцільна жовта розмітка. У правилах дорожнього руху зазначено, що її використовують там, де заборонено зупинку автотранспорту. Лінія є доповненням до знаку за номером 3.34. Оскільки знаки можуть бути встановлені на значній відстані один від одного, ця смуга показує водієві, що зупинятись на даному проміжку забороняється.
Від краю полотна дороги її наносять з відривом десять-двадцять сантиметрів. У місцях, де передбачена краєм лінія, ця розмітка її замінює. На залізничних переїздах, естакадах, мостах, де правила забороняють зупинятися, такі лінії не наносяться.
2. Чи дозволяється її перетинати
У ПДР спеціальних вказівок із цього приводу немає. Відповідно, якщо водій на неї наїде і не припинить рухатися далі, це порушенням не вважатиметься. Проблеми можуть виникнути лише у випадку зупинки транспортного засобу і не важливо, чи він перетнув жовту лінію чи ні. За це порушення водій може отримати попередження або сплатити штраф у розмірі від 340 до 680 гривень.
Дозволено зупинку лише у виняткових випадках: водієві стало погано, сталася поломка тощо. д. Важливо включити аварійну систему та поставити відповідний знак.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати що робити тверезому автомобілісту, якщо алкотестер показує проміле