Техно
0

Літаючий танк і велосипед з кулеметом: 5 найдивніших зразків військової техніки.

Протягом усієї історії людства озброєння неодноразово вдосконалювалось, а також розроблялося абсолютно нове. І нерідко за основу концепту чергового зразка військової техніки бралися вражаючі у своїй нетривіальності ідеї. І якщо одні – це справжній прорив в історії військової справи, інші могли залишити свій слід там хіба що за рахунок дивності в конструкції або принципі роботи. До вашої уваги 5 найнетривіальніших зразків військової техніки.

 

1. Броньований квадроцикл

Дивна передвісниця танка.

Англія по праву вважається батьківщиною перших ефективних танків. Однак до цього встигла з’явитися як мінімум одна дивна задумка, що тільки віддалено нагадує бронемашину в тому вигляді, в якому ми звикли її представляти. Йдеться про моделі броньованого квадроцикла. Фактично, машина являла собою чотириколісний велосипед, на який встановили двигун потужністю 2 к.с. А все озброєння складалося лише з кулемету, встановленого на кермі. При всьому новаторстві ідеї на той момент, низька швидкість, погана захищеність і недостатня маневреність експериментального зразка не дозволили проєкту просунутися далі етапу випробувань.

 

2. Кругова гармата

Незвичайна модифікація артилерії.

П’ятсот років тому потужні артилерійські гармати активно входили в побут армій світу. Тому немає нічого дивного в тому, що цей тип техніки має у своїй історії нетривіальні проєкти. Яскравий приклад такої розробки – концепт кругової гармати, де вісім гарматних стволів встановлювалися на підставці, яка оберталася. Передбачалася наявність двох режимів ведення вогню: одна за одною з гармат по черзі, або залпом з усіх гармат одразу. Однак при небаченій для тієї епохи потужності агрегат виявився надто масивним, складним у виготовленні та трудомістким в обслуговуванні, та й перезаряджалася довго, тому проєкт закинули. І хоча після цього неодноразово з’являлися подібні концепти, популярності вони також не здобули

 

3. Блювотний пістолет

Зброя для поліції, яку визнали надто негуманною.

Якийсь час тому американську поліцію вирішили переозброїти для боротьби з агресивними громадянами та іншими порушниками порядку. Серед потенційних елементів їхнього екіпірування ледь не виявився і дивний пістолет з не менш нестандартним застосуванням: він випромінюючи особливе пульсуюче світло, повинен був викликати в людини нудоту і блювоту. Однак такі заходи здалися американським силовим структурам надто негуманними, але в історії цей дивний гаджет таки зберігся.

 

4. Hafner Rotabuggy

Незрозуміло, навіщо взагалі потрібна така техніка.

Ця технологія є типовим прикладом спроби втілити у життя дивного виду проєкт під час Другої світової війни. Йдеться про концепт британських інженерів – гібриду бронемашини та літального апарату під назвою Hafner Rotabuggy. Його планували використовувати для рейдів у глибокий тил противника: машина мала буквально падати з небес. Управляти цим незвичайним агрегатом мали два члени екіпажу, один з яких – пілот вертольота, а інший – водій машини. Проте випробування обернулися невдачею – машина виявилася нездатною стабільно розганятися та високо підніматися. Тому і цей проєкт було закрито у 1944 році.

 

5. «Літаючий танк» А-40

Концепт-арт радянської дивної машини.

У Радянському Союзі намагалися створити власний гібрид двох типів воєнної техніки. Тільки в цьому випадку об’єднати вирішили планер та танк. Використовуватися ця незвичайна машина мала як підтримка партизанських загонів, будучи доставленою в важкодоступні райони, щоб несподівано атакувати ворога в тилу. Ось тільки результат цього концепту був аналогічним тому, що трапилося з Rotabuggy: апарат злетів занадто низько, а після цього у нього і взагалі перегрілися двигуни, тому випробувальний політ закінчився аварійною посадкою. Після цього продовжувати розробку вже ніхто не став і проєкт закрили.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати чому у німецьких підбитих танків «Тигр» гармати спрямовані вниз

Advertisement
Теги: , , ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню