Як можна дуже швидко протверезіти і як вивести алкоголь з організму в домашніх умовах – саме таке запитання, як мінімум раз, було в того, хто час від часу зловживає алкогольними напоями. Це необхідно робити не тільки, щоб покращити самопочуття, а й щоб підвищити концентрацію увагу, покращити мислення, вийти на роботу чи сісти за кермо. Найкращим способом вивести алкоголь з крові це, звичайно, звернутись в наркологічний диспенсер. Однак такі заходи не завжди можливі, тому потрібно знати, як скоро протверезіти самостійно.
Що таке протверезіння?
Це стан, коли організм людини буде очищуватись від алкоголю. Тобто ми говоримо про той випадок, коли людина після застілля відчуває сильне похмілля. Після певного часу або особливих дій для неї настає період протверезіння. Виведення спирту відбувається через легені (з’являється той самий запах перегару), шкіру і нирки. Як прискорити ці процеси та як швидко протверезіти опишемо цій статті
Протверезіння при легкому сп’янінні
Протверезіння – це процес, коли з організму людини повністю виведений етанол. Його тривалість залежить від особистих параметрів людини (вага, швидкість обміну речовин) та кількості випитого алкоголю. При легкому сп’янінні людина зможе швидко протверезіти, але не треба забувати про її вагу і кількість вжитого алкоголю.
Тому при легкому сп’янінні протверезіння відбувається доволі швидко. Легке сп’яніння не потребує якихось заходів щодо протверезіння. В цьому випадку краще довіритися своєму організму і просто дочекатися, коли воно пройде. Але за кермо в цей день краще не сідати, як то кажуть «береженого Бог береже».
Як можна дуже швидко протверезіти (до 30 хвилин)
При великій кількості вжитого алкоголю повністю протверезіти за пів години не вийде, але при легкому сп’янінні можна очікувати позитивний результат отверезіння, якщо спробувати ці методи:
- Викликати блювання. Таким чином можна спорожнити від алкоголю шлунок, в якому починається процес розпаду етанолу;
- Більше пити спеціальні мінеральні води типу рео, поляна квасова та ін.. Ці напої швидше виводять токсини з організму;
- Випити препарати, які покращують виведення алкоголю та токсинів із організму, наприклад: бетаргін, ентеросгель, атоксіл.
- Приймати водні процедури з холодною водою, щоб людина швидше прийшла в норму, голова освіжилась, організм поповнився енергією;
- Випити дуже солодкого чаю – глюкоза теж покращує роботу печінки.
- Робити масаж ступнів і вушних раковин;
- Почистити зуби і жувати свіжу м’яту, щоб освіжити свідомість і дихання;
- Трохи поспати, щоб організм відновився.
Способи протверезіння:
Деяким людям допомагають відповідні медикаменти, комусь допомагають лікарі , а хтось використовує народні способи. Медичні засоби діють швидко, без додаткових зусиль з боку людини. В лікарнях хворим дають спеціальні крапельниці і це найдієвіший спосіб для тих, хто шукає спосіб як швидко вивести алкоголь з крові.
Аптечні препарати
Спершу треба очистити шлунок від залишків алкоголю. Це можна зробити викликавши блювотиння, або скористатись такими препаратами як:
Біле вугілля, Смекта, Полісорб, Ентеросгель – ефективні препарати, які виводять з організму шкідливі токсини, при цьому полегшуючи роботу печінки.
Є також і традиційні шипучки, які доволі ефективні: Зорекс, Алка-зельцер, Лімонтар. Ці препарати мають ефект детоксикаторів і сорбентів одночасно.
Не зловживайте лікарськими засобами, щоб не було сильного навантаження на печінку.
Домашні способи
- Викликати блювоту, щоб алкоголь не продовжував поглинатись організмом;
- Поставити клізму з ромашки (вона буде працювати як сорбент, виводячи зайві токсини з організму);
- Пити сечогінний чай;
- Вживати вітамін C (лимон, плоди шипшини, червоний перець, смородина, зелена цибуля).
Як позбутися від перегару
Перегар – це неприємний запах, який утворюється внаслідок перероблення алкоголю.Його не просто позбутись – неможливо ні запити, ні заїсти. Перегар появляється через 90 хвилин після вживання основної дози алкоголю, якраз тоді коли триває процес розкладу алкоголю в шлунку. Цю гидоту організм виводить сечею, потом через пори в шкірі і диханням.
Через це позбутись від неприємного запаху одною жуйкою практично нереально, адже запах поширюється буквально від всього вашого тіла.
Повністю перегар зникає, коли організм людини зможе повністю вивести алкоголь з організму. Цей процес триває від 2 до 24 годин, залежно від кількості спожитого алкоголю і його міцності.
Щоб позбутись від запаху перегару дійте так, ніби алкоголь ви вживали недавно і тепер просто бажаєте, щоб ніхто з оточуючих не відчув запах “крапельку коньяку”
Описані способи не можуть видалити пари спирту, а тільки маскують перегар на 15-40 хвилин. При чому вони не допоможуть обманути поліцейський алкотестер:
- Почистити зуби і полоскати рот та горло;
- Їсти петрушку (приховує неприємний запах з роту на 20-40 хвилин);
- Жувати лавровий лист (приховує неприємний запах з роту на 30 хвилин);
- Жувати кавові зерна;
- Пити воду з лимоном (прискорить переробку альдегіду в організмі);
- Випити столову ложку оливкової олії (приховує неприємний запах з роту на 45 хвилин);
- Можна перебити запах перегару запахом часнику;
- Використовувати жувальну гумку;
- Їсти чорний шоколад (приховує неприємний запах з роту на 20 хвилин).
Існує багато способів приховування перегару. Але цей неприємний запах повністю зникає коли організм зможе повністю вивести алкоголь через сечу, піт і дихання.
Активізація роботи мозку
Алкогольні напої пригнічують роботу головного мозку та когнітивні процеси. Для того, щоб боротись з цим людині, яка бореться з похміллям, необхідно проявляти розумову активність: розмовляти з тверезим співбесідником, згадувати деталі з минулого, формулювати свої думки, вирішувати задачу на логіку і т.д. Робити це не просто, але через деякий час значно пришвидшиться повернення тверезої мозкової активності.
Пам’ятайте: навіть якщо спробувати всі способи протверезіння, то організм людини алкоголь повністю не виводить. Тому не ризикуйте своїм життям та життям близьких та оточуючих людей і в жодному разі не сідайте за кермо. Рекомендуємо вживати алкоголь тільки відповідально і грамотно.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати через які хвороби у водія може бути перегар