Лайфхаки
0

Як помити двигун автомобіля правильно, щоб не наламати дров

Збираючись помити двигун улюбленої «ластівки», спочатку подумайте про те, чи справді назріла така потреба. Не слід зловживати вологим прибиранням підкапотного простору через одну тільки тягу до чистоти та неприязні до пилу. Далеко не завжди потрібно мити двигун перед продажем автомобіля, оскільки миття може відлякати потенційних покупців. Перед початком водних процедур обов’язково врахувати стан електроніки. Не варто користуватися послугами некваліфікованих спеціалістів та користуватися миттям васокого тиску. Найкращий час для миття двигуна – міжсезоння.

1. Чи потрібно взагалі мити двигун автомобіля?

Мити треба, але не часто.

Підкапотний простір сучасних автомобілів досить добре захищений від пилу та бруду. Але навіть незважаючи на це, рано чи пізно забруднення все-таки проникає в стільники радіатора, осідає на навісному устаткуванні, накопичується на блоці двигуна. Все це погіршує охолодження та прискорює зношування елементів силового агрегату. Додатково ускладнюється ситуація підтіканнями технічних рідин і масел, які в ряді випадків можуть ще й спалахнути! Звичайно, легка запиленість двигуну не страшна. Більше того, слід пам’ятати про те, що неправильне миття може завдати колосальної шкоди агрегату.

 

2. Чим і за допомогою чого миють двигун?

Найкраще спецзасоби.

Нічого особливого та важкодоступного для миття двигуна не потрібно. Декілька чистих відер або каністр, фольга, целофанові пакети, пульверизатор, губки, чисті ганчірки, малярський скотч, паперові рушники, гумові рукавички, щітки та пензлики. Само собою знадобиться і спеціалізований засіб для миття двигуна. Мити двигун найкраще лише спеціалізованою хімією, тому що в ній не буде агресивних небезпечних речовин. Як правило, потрібні засоби продаються у магазинах автомобільних запчастин.

 

3. Що категорично заборонено робити?

Найкраще звертатися до фахівців.

Є кілька заборон, яких потрібно обов’язково дотримуватись при бажанні помити двигун. Під час миття не можна використовувати горючі засоби (бензин, гас, солярку тощо). Категорично заборонено мити двигун «Керхером» з близької відстані. Не можна використовувати піну для безконтактного миття автомобільного кузова. Врешті, в жодному разі не можна мити гарячий автомобільний двигун. Окремо варто відзначити, що не варто вдаватися до миття двигуна порою, якщо немає повної впевненості в рівні кваліфікації фахівців, які пропонують подібну послугу.

 

4. Що потрібно зробити до миття?

Мити треба не одразу.

До початку миття автомобільного двигуна обов’язково слід захистити від проникнення води всі потенційно вразливі місця: датчики, циліндри, фільтри, свічкові колодязі, реле, роз’єми і т.п. Попадання води в такі місця може призвести до порушення ізоляції, виходу з ладу і розвитку корозії. Місця, які «бояться» води, можна захистити за допомогою плівки та скотчу. Генератор рекомендується ще й фольгою обгорнути. Двигун рекомендується розігріти до 30-40 градусів (НЕ БІЛЬШЕ!). Оптимально, щоб силовий агрегат бути трохи теплим, але в жодному разі не гарячим.

 

5. Як правильно мити двигун?

Краще мити руками.

У жодному разі не можна просто лити воду зверху на мотор! Спочатку поверхні, що очищаються, добре протираються ганчірками. Потім на цій поверхні розпорошується засіб для чищення. Тут допоможуть губки, пензлі, пульверизатори. Після нанесення засобу для чищення потрібно почекати кілька хвилин. Після цього починається копітка робота щітками, кистями та йоржиками. Коли бруд буде відтертий, його потрібно буде акуратно змити. Мити можна як вручну, так і миттям під високим тиском. Перший спосіб вважається найкращим, проте вимагає набагато більше часу та сил. Після видалення всіх забруднень підкапотний простір протирається чистими сухими ганчірками та рушниками. Важкодоступні місця варто добре продути за допомогою компресора струменем стисненого повітря. Перед тим, як знімати захисну плівку та фольгу, варто почекати ще багато часу.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про хитрий та дешевий спосіб покращити роботу кондиціонера

Advertisement
Теги: , , ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню