Лайфхаки
0

Як не варто економити на мастилі: 6 поширених помилок

Такі помилки часто призводять до поломки двигуна і дорогого ремонту. Хоча їх зовсім не складно уникнути.

 

1. Їжджу рідко, тому масло міняю раз на кілька років

З одного боку, масло справді працює мало, а тому й міняти його можна рідше.

Однак після заливки в мотор воно починає окислюватися набагато швидше, ніж під час зберігання в запечатаній каністрі, обсяг кисню в якій обмежений.

Мотор запуститься і з маслом 5-річної витримки, проте його характеристики сильно відрізнятимуться від заданих автовиробником.

 

2. Не наливаю вище мінімуму

Перевіряйте рівень масла регулярно. І підтримуйте його завжди вище позначки "мінімум".

Навіть якщо рівень масла перебуває на мінімальній позначці, їздити можна. Але мастилу в таких умовах працювати важче, ніж за номінального рівня, оскільки зростає так звана кратність його обміну.

Грубо кажучи, оскільки мастила стало мало, то одним і тим самим частинкам доводиться інтенсивніше працювати. Відповідно, воно швидше старіє і завчасно втрачає свої властивості.

 

3. Обираю масло подешевше

Чим вища експлуатаційна категорія мастила за API, тим воно дорожче. І багато хто думає: навіщо заливати дороге SP, якщо ще вчора найкращими мастилами вважалися SN або SM?

Переваги мастил категорії SP полягають у тому, що вони практично не залишають зольних відкладень на поршнях, тарілках клапанів і стінках камери згоряння. Це перешкоджає виникненню ефекту LSPI в моторах з прямим уприскуванням палива – передчасне займання паливної суміші на малих обертах, яке може призвести до руйнування поршнів. А також знижує ймовірність детонації.

Водночас склад базових мастил дає змогу підтримувати мінімальну в’язкість для ефективного відводу тепла від поршнів із малими перетинами дренажних каналів. Мастила категорії SP створювалися для турбомоторів з безпосереднім уприскуванням, в яких більш давні мастила часом створювали описані вище небажані ефекти.

Для інших моторів такі мастила дійсно не потрібні. У них можна заливати щось дешевше. І це розумна і виправдана економія. Тим більше якщо міняєте мастило частіше, ніж рекомендує виробник.

 

4. Міняю строго за регламентом

Здавалося б, саме так і має поводитися власник автомобіля. Однак інструкції пишуть з оглядкою на середньостатистичні умови експлуатації. Крім того, багато автовиробників вказують солідні інтервали заміни мастила, щоб виграшно виглядати на тлі конкурентів.

Якщо автомобіль їздить у неспішному темпі порожнім шосе, знижувати інтервали заміни мастила не має сенсу. А тому, хто щодня товчеться в міських пробках – можна (і потрібно) це робити. Адже пробіги в кілометрах виходять скромними, а напрацювання в мотогодинах – солідне.

При такому режимі експлуатації міняти масло бажано кожні 7-8 тисяч км.

 

5. Купую масло про запас

У більшості випадків термін зберігання мастила становить 5 років.

Стародавні продукти можна використовувати хіба що для доросліших моторів, які доживають останні мотогодини. Адже з часом робочі характеристики мастила погіршуються. До того ж відносно свіжі машини від самого початку вимагають мастила високої категорії якості за API. Не потрібно в сучасний двигун заливати масло з минулого десятиліття – мотору можна нашкодити.

 

6. Заливаю більш в’язке (і дешеве), хоча рекомендовано 0W-20

За консистенцією мастила 0W-20 нагадують водичку. Але не сумнівайтеся - вони ефективно захищають деталі двигуна від зносу.

Більшість сучасних моторів мають компактну конструкцію з вузькими масляними каналами, розрахованими саме на малов’язкі мастила типу 0W-20. Більш в’язкий продукт може просто застрягти в них. Крім того, у малов’язкого мастила є ще один плюс – воно допомагає трохи знизити витрату палива.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати чому після заміни мастила може застукати двигун

Advertisement

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню