Лайфхаки
0

Від вживання яких напоїв довше зберігається запах перегару

Багато водіїв упевнені в тому, що після закінчення 12 годин після вживання алкоголю можна сміливо сідати за кермо. Однак це не зовсім так. Річ у тім, що не всі спиртні напої однаково “вивітрюються” з людського організму. Від яких із них найдовше зберігається запах перегару, розповідаємо в цій статті.

Насамперед слід сказати, що автомобілістам, які випивали напередодні і планують зранку сісти за кермо, варто орієнтуватися не тільки на кількість спожитого алкоголю і час, що минув після його вживання, а й на тип напою, що потрапив в організм.

У міру накопичення хімічних сполук, спричинених розпиванням спиртного, посилюється і запах з рота. І в кожної людини цей процес відбувається в індивідуальному порядку – не в останню чергу завдяки стійкості організму і швидкості обміну його речовин. Але, як уже було сказано, різні напої здатні по-різному засвоюватися. До того ж, цьому сприяють й інші чинники. Наприклад, маса тіла, робота судинної системи, легенів, шлунка і печінки.

Ясна річ, що стійкість запаху залежить і від міцності вживаного “еліксиру”. Що він міцніший, то сильнішим і довшим буде “аромат”. Скажімо, якщо випити горілки в об’ємі 100 гр, то в людини масою близько 90 кг вона вивітриться приблизно через чотири години. У разі вживання 300 гр “біленької”, то з тією ж вагою водію сідати за кермо раніше 13-ї години протипоказано.

В іншому разі, під час зустрічі зі поліцією можна вмить перетворитися на пішохода. Коньяк виводиться трохи довше. Так, ті ж 100 гр обійдуться пияці вагою від 90 до 110 кг приблизно в 5-6 годин, які йому доведеться почекати, перш ніж особисто вирушити в поїздку на автомобілі.

У жінок через особливості метаболізму алкоголь виходить довше, ніж у представників сильної статі. Наприклад, у пані аналогічної маси після перекинутої “сотки” коньячку організм очиститься не раніше, ніж через вісім годин. Аналогічна ситуація і з віскі. Причому тут важливо пам’ятати, що деякі сорти, особливо односолодові, бувають набагато міцнішими за 40 градусів, настільки звичних для міцного алкоголю. Часом шотландські майстри “розганяють” свої напої і до 50, і до 65 градусів.

Інша справа “пінне”, яке після півлітрового келиха вільно випаровується за три години. А ось якщо переборщити, то запах від нього буде не менш поганим і “довгограючим”. Наприклад, випиті 2,5 літра пива підуть у небуття не раніше, ніж через 10 годин. А для розщеплення однієї пляшки вина потрібно близько 13 годин. Загалом, закушуйте.

Окремо слід додати, що мова у вищезазначених випадках стосується лише яскраво вираженого неприємного запаху. Для повного ж виведення з організму продуктів розпаду алкоголю й очищення внутрішніх органів від навантаження, знадобиться від кількох днів до кількох тижнів. Знову ж таки, залежно від індивідуальних фізіологічних особливостей людини.

 

Пам’ятайте, що надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров’я.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати через які хвороби у водія може бути перегар

Advertisement

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню