Лайфхаки
0

Навіщо досвідчені водії щовесни купують нову пачку соди

Вважається, що сода ніколи не закінчується, а однієї упаковки вистачає на все життя. Однак досвідчені водії щовесни заходять до найближчого господарського за новою рудою пачкою. Чому? Аж надто багато застосувань для неї в автомобілі після довгої і брудної зими. Про найактуальніші нагадуємо в цій статті.

Якщо відкрити шухляду під раковиною в будь-якій квартирі, то в трьох випадках із чотирьох там можна знайти легенду промисловості та кулінарії, улюблений засіб і запоруку успіху господині – бікарбонат натрію. Перевірте, чи стоїть головний оберіг домашнього затишку під раковиною? Звичайно варто, адже кількість лайфхаків із застосуванням соди харчової настільки велика, що з нею може посперечатися тільки WD-40.

Жарти-жартами, але у соди харчової дійсно сотні застосувань у побуті, зокрема й автомобільному. І особливо – коли мова заходить про велике сезонне прибирання.

Скло

 

Отже, під п’ятим номером поза всякими сумнівами йдуть м’які абразивні властивості білого порошку: за зиму на лобовому склі накопичується настільки товстий шар бруду, що скрипіти будуть навіть нові двірники. Ці відкладення ніякою мийкою під тиском не відмити, тож доведеться застосувати таємний засіб: розводимо соду в невеликій кількості води до стану кашки, ганчір’ям натираємо лобове скло з двох боків, після промиваємо і витираємо насухо звичайною газетою.

Цвіль

Четверту сходинку посідає боротьба з цвіллю. За зиму під кріслами автомобіля створюються всі умови для її утворення: тепло, волого, погано провітрено. Ласкаво просимо, як то кажуть. Спори цвілі, що вдихаються завдяки вдало розташованим повітропроводам пічки, надзвичайно шкідливі: вони можуть викликати цілий букет захворювань від алергії до астми. Тож обробити зону під сидіннями та інші потаємні куточки салону автомобіля содою – ніколи не рано.

Запах

 

Третій пункт – багажник. Часом у ньому стоїть такий “духан”, що в пристойному товаристві не відкриєш. Знову допоможе бікарбонат натрію, який за своєю природою є чудовим поглиначем запахів. Для отримання ефекту достатньо просто розсипати соду по всій площі вантажного відсіку, а потім просто зібрати пилососом. І смороду – як не бувало.

Килимки

 

Сода – чудовий засіб для чищення тканин і килимів. Можливо, що й – найкращий. Тому весняне прибирання авто уявити без неї просто неможливо: посипаємо і карпет, і сидіння тонким шаром білого порошку і чистимо сухою щіткою. Наголос на слово “сухою”. Потім даємо трохи – буквально 15-20 хвилин – попрацювати. А потім збираємо пилососом. Салон стане набагато чистішим і охайнішим, а в разі локалізації особливо забруднених місць потрібно лише насипати на них гірку бікарбонату натрію і дати тому трохи довше “попрацювати” з брудом.

Протікання

 

Хіт гаражного мистецтва – боротьба з потьоками різних рідин, якими багатий будь-який автомобіль. Від розводу на паливному баку, що залишив тюхтій-заправник, до масляної плями (привіт, сальник колінвалу). Як їх прибрати без наслідків? Знову ж таки содою, причому не боячись наслідків і слідів: засипаємо, даємо поглинутися, прибираємо віником або ганчіркою.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати що буде з автоматичною коробкою передач, якщо увімкнути “задню” на повному ходу

Advertisement

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню