Глушник автомобіля – надзвичайно важливий і водночас дуже вразливий елемент конструкції транспортного засобу на двигуні внутрішнього згоряння. Заміна глушника – захід непростий та недешевий. Тому багато автомобілістів шукають способи, які могли б допомогти їм максимально продовжити термін експлуатації даної деталі.
Практика робити в глушнику автомобіля невеликий отвір з’явилася досить давно. Як це часто буває, у цієї «народної» поради є як свої прихильники, так і свої супротивники. Тим не менш, велика кількість автомобілістів свердлить глушник протягом десятиліть у кожному зі своїх автомобілів з упевненістю в тому, що реалізація даної процедури допоможе продовжити максимальний термін експлуатації дорогої деталі. Так у чому ж заковика?
Річ в тому, що в автомобільному глушнику з часом накопичується конденсат. Головна причина утворення рідини – різниця температур між вихлопним трактом та самим глушником. З випускного тракту гарячий газ виходить у глушник при температурі в 200 С. Частина рідини, що утворилася, в кінцевому результаті википає з глушника і проривається з іншими газами у вигляді пари назовні. Однак, завжди є ймовірність того, що деяка кількість конденсату все-таки залишиться бовтатися всередині деталі. Чи потрібно говорити про те, що вода починає впливати на метал, а взимку ще й регулярно замерзає.
Для того, щоб вода не накопичувалася в глушнику автомобілісти і роблять в ньому отвір діаметром 2.5-3 мм. Менше робити не можна, тому що інакше через капілярну напругу вода не зможе покинути глушник через отвір. Свердлити отвір слід ближче до краю, там, де вода зможе стікати повністю. Зроблений отвір дозволяє продовжити термін експлуатації глушника за рахунок зниження ризиків розвитку корозії. Однак, у цієї «махінації» є і негативні наслідки – шуму від роботи автомобіля, у тому числі і в салоні стане трохи більше. Свердлити чи не свердлити глушник, кожен автомобіліст вирішує на власний страх і ризик.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати для чого деякі водії рекомендують додавати гальмівну рідину в бензобак