Лайфхаки
0

Чому важливо вчасно міняти гальмівну рідину, і як зрозуміти, що настав час

Для гальмівної рідини характерна гігроскопічність – поглинання з повітря вологу. Занадто велика кількість останньої може не тільки спровокувати появу корозії окремих елементів гальмівної системи, але й призвести до серйозних проблем таких як відмова гальм. Чим це загрожує, не треба пояснювати. Як дізнатися, що гальмівна рідина втратила свої властивості?

Виконувати процедуру заміни гальмівної рідини рекомендується кожні два роки
Поширена думка, що заміну можна робити кожні 6 років – хибна, оскільки термін придатності у неї лише 5 років

Проводити процедуру повної заміни рідини рекомендується раз на два роки, до речі, у Європі саме так і роблять. Що стосується наших водіїв, то вони не звертають увагу на подібні рекомендації. Часто можна почути, що заміну слід проводити через шість років після початку експлуатації, 90 000 кілометрів пробігу. У цьому плані виникають сумніви, оскільки гальмівна рідина має термін придатності до 5 років.

Виміряти рівень вологи в гальмівній рідині можна за допомогою мультиметра

Насправді найпростіше виміряти рівень вологи, що міститься в гальмівній рідині, за допомогою мультиметра, що є практично у всіх автовласників.

На приладі необхідно виставити напругу 20 V.
Мінусовий щуп опускаємо в бачок з рідиною, плюсовий встановлюємо на плюс акумулятора

На приладі необхідно виставити напругу 20 V. Потім відкручуємо кришку бачка з гальмівною рідиною та відкладаємо її убік. Занурюємо в бачок мінусовий щуп. Плюсовий щуп встановлюємо на плюс акумулятора.

Перевіряємо отримані показники: значення на приладі не повинне перевищувати 3 V.

Якщо значення на приладі перевищує показник 3 V, настав час проводити заміну гальмівної рідини, тому що властиві їй властивості вона вже втратила. Таким чином, чим вищий показник, тим більший відсоток вологи міститься у рідині.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати навіщо деякі водії додають гальмівну рідину в бак і що з цього виходить

Advertisement
Теги: , , , ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню