Лайфхаки
0

7 найбільших помилок при поліруванні кузова автомобіля, що зводять нанівець всю роботу

Полірування кузова – це невід’ємна частина послуг детейлінг-центрів і найкраще вкладення в автомобіль, яке обіцяє окупитися сповна при подальшому його продажу. Головна умова для цього – дотримання технології полірування та виключення помилок, які можуть робити майстри.

 

Які помилки роблять початківці та досвідчені полірувальники

Що не так при поліруванні роблять початківці та навіть досвідчені майстри?

Неправильно відполірований автомобіль може спричинити серйозні додаткові витрати аж до повного перефарбування кузова. Щоб бажання оновити лакофарбове покриття одержало очікувану віддачу від виконаної роботи, важливо не припускатися типових помилок полірувальників:

1. І найперша помилка – це брудний кузов. На вигляд машина може бути чистою, але дрібні частинки бруду не тільки не дадуть бажаного результату, але і стануть причиною подряпин і потертостей. Перед поліруванням важливо ретельно вимити автомобіль піною, навіть якщо він здається чистим.

2. Другу помилку роблять майстри, які не аналізують стан кузова автомобіля по колу за допомогою товщиноміра. Якщо в минулому ТЗ має сумний досвід зустрічі з недосвідченим полірувальником, є високий ризик стерти лак до ґрунтовки, що можна запобігти, якщо вчасно помітити та позначити межі кузова із надто тонким шаром лаку.

Полірування автомобільного кузова – до та після роботи

3. Не закриєте всі слабкі ділянки кузова скотчем – здійсніть третю сумну помилку, завдяки якій можна потрапити на додаткові витрати у вигляді заміни ручок, плавників, хромованих елементів обробки, резинок ущільнювачів тощо. Всі ці елементи повинні бути надійно захищені до того, як машина торкнеться кузова, інакше один незручний рух – і готуйтеся до незапланованих витрат. І так – не шкодуйте скотчу.

4. Безпосередньо сам процес полірування також має безліч прикладів помилок майстрів, серед яких найпопулярніша – це використання дуже малої чи надмірно великої кількості пасти. В обох випадках є високий ризик пропалити ЛКП, до того ж відсутність оптимальної кількості розчину не дозволить контролювати процес полірування, внаслідок чого поверхня може бути нерівномірно відполірована.

5. Використання води при поліруванні – нормальне явище, але для хорошого результату достатньо всього кількох крапель, щоб полірувальне коло було злегка вологим, але не мокрим. Лити воду літрами на кузов не варто – таким чином паста втратить ефективну концентрацію, і ефект полірування можна буде порівняти з пунктом №4.

Машинка для полірування автомобіля

6. Швидкість обертання машини – найважливіший параметр, яким у жодному разі не можна нехтувати. Може здатися, що чим вища швидкість, тим швидше буде виконано роботу, але це майже завжди не так. Зазвичай самі виробники паст вказують рекомендовану швидкість обертання кола, яка буде безпечна при використанні їх продукції. Для різних продуктів швидкості можуть відрізнятися, перед поліруванням обов’язково ознайомтеся з технічними характеристиками.

7. Поліровка металевих елементів кузова нарівні з пластиковими – помилка, яка може коштувати майстру чималих фінансових витрат. Відомо, що тепловіддача металу набагато вища, ніж у пластику, і якщо ви будете використовувати одну пасту, один режим роботи машинки і один ступінь натискання в обох випадках, результатом може стати пропалювання пластику, а це майже завжди заміна деталі на нову. Для пластикових елементів кузова завжди використовуйте більш делікатний режим полірування.

На жаль, помилки майстрів на цьому не закінчуються, тому далі дамо загальні рекомендації для якісного полірування кузова автомобіля, щоб клієнт та й ви самі залишилися задоволені своєю роботою.

 

Рекомендації для якісного полірування

Майстер, який полірує фари автомобіля

Технічно полірування кузова – не складний процес, але він має кілька нюансів, нехтуючи якими можна серйозно зіпсувати свою репутацію як майстра.

Звертайте особливу увагу на ребра жорсткості як металевих, і пластикових елементів кузова. Їх найпростіше пропалити до ґрунтовки, тому полірувати в цих місцях слід з максимальною обережністю. На пластику бажано взагалі не полірувати ребристі виступи машинкою, а замінити обробку складного місця ручним поліруванням.
Щоб робота загалом виглядала чудово, важливо розділяти її на ділянки. Наприклад, за раз виконуйте одну площину дверей, частину даху, крило або капот.

Такий умовний поділ психологічно дозволить вам не гнатися за результатом і виконувати якісно ділянку за ділянкою, поступово доводячи свою роботу до досконалості. Та й упустити важливі моменти – наприклад, тонкий шар лаку в нижньому кутку дверей, буде простіше, якщо виконувати роботу ділянками, а не весь кузов повністю.

Не забудьте після полірування кожної секції ретельно чистити полірувальне коло та міняти пасту. Якщо цього не робити, якість полірування з кожним переходом на нову ділянку роботи погіршуватиметься.

Хромовані літери на кузові машини

Багато клієнтів просять знімати хромовані літери, щоб відполірувати кузов автомобіля і там. Начебто це має виглядати краще і красивіше, якщо зробити демонтаж літерних зображень, але це не так.

По-перше, закріпити назад букви так, як вони розташовувалися спочатку, майже неможливо, і практично завжди це виглядатиме некрасиво і навіть безглуздо.

По-друге, між літерами подряпини і затертості найчастіше відсутні, тому достатньо провести ретельне миття і продування між літерами, і результат виявиться набагато кращим, ніж зі зняттям літер.

Якщо ви вирішили відполірувати свій автомобіль самостійно, зробіть це в закритому приміщенні, попередньо здійснивши в ньому вологе прибирання. Якщо, звичайно, не хочете переробляти роботу в іншому, більш професійному місці або зовсім перефарбовувати автомобіль. У професійному детейлінг-центрі, звичайно, ніхто не поліруватиме автомобіль посеред вулиці, але серед гаражних майстрів таке зустрічається нерідко.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати як помити двигун авто в домашніх умовах

Advertisement
Теги: , , , ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню