Лайфхаки
0

5 критичних помилок, які допускають автомобілісти при обгоні фури

5 критичних помилок, які допускають автомобілісти при обгоні фури

Вантажівки не відрізняються такою маневреністю як легкові автомобілі, для їхньої зупинки потрібно більше часу. Саме тому автомобілістам, які намагаються випередити фуру на дорозі, слід уникати поширених помилок.

На жаль, все частіше на трасі стали траплятися аварії зі смертельним наслідком. Головна причина – їзда на високій швидкості, неправильний обгін. Помилки часто роблять водії легкових автомобілів, коли намагаються випередити фуру.

 

1. Низька швидкість

Це головна помилка новачків і недосвідчених водіїв. Обгін провадиться не просто невпевнено, а дуже повільно. В результаті перебувати на смузі зустрічного руху доводиться довше, ніж планувалося. Якщо вже здійснюється подібний маневр, то він повинен займати мінімум часу.

 

2. Здійснення обгону на підйомі.

Недосвідчені водії або які відносяться до поїздки за кермом недбало, часто припускаються такої помилки – починають обгін у гірку, відстань і швидкість фури розраховується неправильно, завершується маневр на підйомі.

Тут є хороша порада – якщо ви бачите, що попереду дорога йде в гору і не впевнені, що завершите обгін до неї, відмовтеся від ідеї зробити маневр. Зачекайте, поки дорога стане рівною, переконайтеся у відсутності зустрічних автомобілів, сміливо обганяйте.

 

3. Рух впритул до фури.

Ситуація виникає, коли фура повністю завантажена і водієві доводиться їхати максимально повільно. Головна помилка водіїв легкових автомобілів у цьому випадку – вони близько притискаються до неї. Обгін починається наосліп, але робити це категорично заборонено. Рекомендована дистанція – 20 метрів. Таким чином вдається взяти контроль над ситуацією, обгін безпечний.

 

4. Обгін одразу кількох фур.

Великі автомобілі воліють рухатися на трасі згуртовано один за одним. Плестись за ними ззаду подобається далеко не всім. Не переконавшись у безпеці зустрічної смуги, водії розпочинають обгін. Однак тут таїться одразу кілька ризиків – на зустрічній смузі доводиться перебувати довго, у разі аварійної ситуації неможливо повернутись на своє місце.

 

5. Обгін на високій швидкості.

Обганяти фуру, що рухається на високій швидкості, небезпечно. Тільки впевненим у повній відсутності зустрічних автомобілів можна починати маневр. На жаль, такі перегони можуть закінчуватися плачевно.

 

Правила обгону.

 

Якщо ви все-таки вирішили обігнати фуру на трасі, дотримуйтесь кількох простих, але важливих правил:

  • обгін здійснюється з лівого боку;
  • переконайтеся, що між вашим автомобілем та вантажівкою достатньо місця;
  • дистанцію обгону має бути видно повністю, не повинно бути зустрічного руху.

Перше, що має зробити водій легкового автомобіля – трохи зрушити вліво. Оцініть ситуацію на зустрічній смузі, чи там немає транспорту. Переконайтеся, що ніхто не намагається обігнати машину. Пам’ятайте про сліпу зону, уважно подивіться у всі дзеркала.

Почніть збільшувати швидкість, але пам’ятайте про обмеження на ділянці дороги, поверніть вліво. Відстань до транспортного засобу, що обганяється, повинна бути достатньою. Як тільки фура залишилася позаду, повертайтеся на смугу руху. Але й дуже рано прагнути на своє місце теж не варто. Пам’ятайте, вантажівка, яку ви обігнали, повинна бути видна в правому бічному дзеркалі.

Будь-який обгін на трасі потребує підвищеної відповідальності від водіїв. Важливо бути уважним, дотримуватися правил дорожнього руху та оцінювати ситуацію, перш ніж зробити якийсь маневр.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати чому вантажівки з напівпричепами називають “фурами”, і що означає на них напис “TIR”

Advertisement
Теги: , ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню