Лайфхаки
0

4 поради, які помітно продовжать життя зчепленню до капітального ремонту

4 поради, які помітно продовжать життя зчепленню до капітального ремонту

Зчеплення є одним із найважливіших елементів конструкції будь-якого автомобіля. Використовується воно постійно. А тому, як і будь-який інший важливий агрегат транспортного засобу, швидко зношується. Найгірше те, що прискорюють через незнання руйнівний процес своїми численними помилками самі автомобілісти. Ось кілька корисних рекомендацій, при дотриманні яких зчеплення машини тільки подякує.

1. Стояти з витиснутим зчепленням

Не варто так робити.

Цілком точно не варто стояти десь на світлофорі з витиснутим зчепленням. Нічого хорошого це не спричинить. Крім того, подібне гарантовано спричинить сильне навантаження на коробку передач. Тому при короткочасних зупинках слід спочатку витискати зчеплення, а потім переходити на гальмо. Підвищені навантаження шкідливі та небезпечні, оскільки помітно прискорюють зношування рухомих елементів конструкції.

 

2. Регулювання зчеплення

Сам таке не зробиш.

Річ, про яку дуже багато хто чомусь забуває. Самостійно відрегулювати зчеплення дуже непросто. Однак, буде зовсім не зайвим, якщо рушати автомобіль зможе вже десь на середині ходу зчеплення. Для того, щоб не займатися самодіяльністю, краще звернутися за допомогою до фахівців на сервісі.

 

3. Точний вибір передач

Потрібно використовувати ніжніше.

Чим менше «смикаєш», тим менше зношується! Намагайтеся підбирати передачі так, щоб вкотре їх не перемикати. Наприклад, досвідчені водії добре знають про те, що в місті в більшості ситуацій третьої передачі вистачає вище за дах. Сучасні двигуни в цьому відношенні досить «еластичні» і не потребують занадто частого перемикання передач.

 

4. Часткове вижимання

Вижимання зчеплення.

Не варто залишати педаль зчеплення частково витиснутою, коли здійснюється рух або старт вгору. Як тільки машина рушила, зчеплення слід обов’язково відпустити. Єдиний випадок, коли педаль можна деякий час притримати – це ситуація з рухом на схилі. Використовується подібний “маневр” для того, щоб машина не загохла.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про п’ять помилок водія, які гроблять механічну коробку передач

Advertisement
Теги: , , , ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню