Лайфхаки
0

Навіщо досвідчені водії сиплють соду на сидіння автомобіля

Як зберегти зовнішній вигляд і чистоту «тканинного салону», уникнувши хімчистки, яка коштує дорого, а ефект приносить не завжди? Якщо не висушиш добре салон — так все життя будеш боротися з вологою і запахом болота. Але, виявляється, досвідчені водії знайшли простий і доступний засіб, який вирішує проблеми як з плямами, так і з неприємним запахом.

З парадигми «хліб усьому голова» проста людина досить швидко перебралася у тренд «сода всьому голова». Бікарбонат натрію, він же харчова сода, в квартирах, дачах і гаражах використовувався навіть не на 100, а на 400%. Адже за допомогою «помаранчевої пачки» — тієї, що протягом десятиліть обіймає свою посаду під раковиною на кухні в усіх без винятку пристойних домівках — мили, чистили, полірували, лікувалися та лікували, готували та прибирали.

Так і в історії з автомобілями: навіщо вигадувати велосипед, якщо можна використати перевірений метод? Як і кришталеві келихи, содою чудово полірували та відмивали фари; немов килим, чистили «карпет»; буквально «як удома», відмивали застарілі плями. Крім декоративного чи візуального ефекту, у соди є ще одна важлива «навичка»: вона усуває запах, чим регулярно користувалися водії, коли приходив час чистити сидіння.

Найголовніше — крісла та диван під час «прибирання» мають бути сухими. Розсипаємо порошок по всій площі, даємо час настоятися і вбрати запах, далі – тремо сухою ганчіркою. Сода – дрібний абразив, тому застосовувати потрібно делікатно: чистою ганчіркою проходимо коло за колом, приділяючи особливу увагу плямам. А потім збираємо всі сліди своєї діяльності пилососом. Те саме можна зробити і з килимом, що серйозно постраждав від літнього туризму та поїздок на дачу. І все – насолоджуємося отриманим ефектом.

Сода, на відміну від модних засобів на полицях автомобільних магазинів, коштує копійки і продається на кожному розі — буквально в будь-якому магазині. Однак її ефективність та різнобічне застосування дозволяє поставити «руду пачку» на вершину всієї прикладної хімії, що регулярно використовується для вирішення безлічі завдань. Термін придатності не обмежений, як і температура застосування, а упаковки вистачить надовго. Мабуть, сода має лише один недолік: зберігати її потрібно в сухому місці. Цікаво, чому тоді завжди тримають її під раковиною…

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати навіщо деякі водії досі возять у багажнику часник

Advertisement

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню