Якщо вам ніколи не доводилося купувати для улюбленої «ластівки» запчастини на вторинному ринку, то ви або дуже багата людина, або у вас немає автомобіля. Примітно, що не гидують деталями б/у навіть ті, хто ремонтує автомобілі преміального сегменту. Зламатися в машині може все, що завгодно, навіть така в цілому нехитра на перший погляд річ, як ремінь безпеки.
За бажанням поміняти ремінь безпеки в автомобілі можна самостійно. Нічого принципово складного в цій справі немає, хоча повозитися все одно доведеться. Само собою, перш ніж знімати старий ремінь безпеки, слід купити новий або принаймні уживаний. І ось тут починається найцікавіше. Познайомившись із новою деталлю ближче, деякі водії починають думати, що вона бракована чи зламана.
Річ в тому, що ремінь безпеки після покупки відмовляється витягуватися з барабана. Хтось цю «поломку» виявляє лише опинившись удома, після чого починає гнівно дзвонити продавцю або навіть стрімко летить у магазин. Проте насправді немає приводу для переживань. Знятий ремінь безпеки не тягнеться з барабана не тому, що він зламаний чи заклинив, а тому, що так і було задумано виробниками.
Річ в тому, що котушка ременя сконструйована таким чином, щоб полотно витягувалося тільки при знаходженні в правильному положенні. Іншими словами, доти, доки котушка не буде встановлена в автомобіль, працювати ремінь безпеки не буде. Це стосується як передніх полотен з вертикальним натягом, так і задніх ременів з горизонтальним натягом. До речі, оскільки кожна з деталей сконструйована для роботи у своїй площині, поміняти передній та задній ремені не можна навіть теоретично.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про 5 практичних порад, які допоможуть уберегтися від запотівання скла