У Радянському Союзі створювалося чимало цікавих та навіть дивних зразків зброї. Одним із таких можна сміливо вважати загадковий танк без гармати. Навіщо взагалі такий міг знадобитися? Адже цілком очевидно, що без головної зброї танк у бою начебто непотрібний! Проте, з «Об’єктом 150» було не так просто. Що ж то за машина така була?
Після Другої світової війни всі європейські країни, як і США, замислилися над новою концепцією бойової машини – ракетний танк. По суті, це точно такий же танк, але тільки замість звичного 100-120 мм зброї як головна зброя на ньому використовується ракетне озброєння. Вже тоді ПТУР могли стріляти на 2-3 км і добре справлятися з ворожою бронетехнікою. Дебют подібної техніки відбувся у 1956 році під час війни між Ізраїлем та Єгиптом. Машина була французької розробки і добре показала себе в реальних бойових діях.
Багато в чому з цієї причини в СРСР зайнялися проєктом «Об’єкт 150». То справді був ракетний танк нового зразка, виконаний з урахуванням машини Т-54. Не треба думати, що з танка просто зняли гармату та приробили до неї ПТУР. Насправді 150-й отримав абсолютно нову, набагато більш присадкувату башту, розроблену спеціально для ракетного танка. Боєзапас танка становив 12 ракет, які зберігалися у спеціальних добре захищених контейнерах. З додаткового озброєння танку залишили один кулемет. Екіпаж «Об’єкта 150» складався з трьох осіб.
Роботи по «Об’єкту 150» йшли з великими труднощами. Вже під час перших випробувань машина показала себе дуже слабко. Були великі проблеми із системою наведення. Проте від проєкту не відмовилися і «мучили» його аж до 1968 року, поки ракетний танк все ж таки не отримав дозвіл на серійний випуск. Однак тоді конструктори виявили в машині нові серйозні недоліки. На момент 1968 року радянська армія вже мала відносно нові танки Т-62. На їхньому тлі «ракетне диво» виглядало відверто застарілим. Намагатися покращувати машину ще раз, у СРСР уже не наважилися. Набувши колосального досвіду розробки, проєкт 150-го закрили. Надалі цей досвід буде використаний радянськими інженерами під час створення комплексу «Кобра».
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати навіщо танкісти вішали на гармату танка Т-34 відро