Автомобілісти, безперечно, є певною кастою, яка має власні неписані традиції та правила. Ними було розроблено цілу систему спілкування між собою під час перебування за кермом. Досвідчений водій обов’язково зможе відрізнити сигнал клаксоном від сенсу моргання далеким світлом. І знати ці негласні правила не тільки почесно для будь-якого автомобіліста, але і вкрай корисно, тому що вони здатні не тільки полегшити проходження дороги за кермом, але навіть уберегти від неприємностей чи небезпек.
1. Моргання «аварійкою»
Кнопка з трикутником на панелі приладів часто застосовується як засобом для невербального спілкування водіїв між собою. Власне, її первісна функція для цього і передбачена – попередити інших учасників руху, що автомобіль стоїть не просто так, а через поломку. Негласні ж сигнали, які отримала аварійка, це, наприклад, подяка, якщо вас пропустили на дорозі або допомогли під час руху іншим способом. А ще трикутною кнопочкою користуються, якщо хочуть вибачитися за створення незручної ситуації.
2. Моргання коротким далеким світлом фар
Ще один із списку загальноприйнятих сигналів серед автомобілістів. Якщо водій машини коротко моргає далеким світлом фар, це означає, що він ніби каже: «Проїжджай» або «Пропускаю». Є й ще один сенс у цього сигналі: його адресують водіям, які нерішучі на перехрестях і виїздах із дворових зон, щоб спонукати їх до дії.
3. Довгий сигнал дальнім світлом
Дальнім світлом фар можуть світити і довгим сигналом. Щоправда, водії бачити його не дуже люблять, бо якщо вони його бачать за собою, то він означає «Швидко дай дорогу», а їх вважають надто повільними на дорозі. Такий спосіб спілкування вважається майже грубістю, тому використовувати його без крайньої потреби небажано. Втім, є й інший сенс довгого дального світла: якщо вам подають цей знак із зустрічної смуги вночі, то, швидше за все, це означає, що у вас також включене дальнє світло, яке сліпить водіїв навпроти.
4. Серія коротких моргань дальнього світла
Мабуть, немає такої людини, яку, опинившись десь на українській дорозі, не бачив цей феномен: безліч машин із зустрічної смуги коротко моргають дальнім світлом. Цей прийом є найпопулярнішим символом солідарності між автомобілістами, а все тому, що таким чином вони попереджають один одного про поліцейську засідку на дорозі або камери відеофіксації. Головне, не захоплюватися цим процесом, адже якщо моргати за десять кілометрів від поста, то дякую вам за це ніхто не скаже – достатньо попередити водіїв за кілометр-півтора.
5. Увімкнення поворотників під час обгону
Під час обгону автомобілісти часто користуються поворотниками. Зазвичай, таким чином повідомляють про бажання зробити цей маневр так, щоб не сталося небезпечних ситуацій на дорозі. А от якщо вам попереду на заміських двосмугових трасах водій вантажівки по черзі включає то правий, то лівий поворотники, але при цьому нікого обганяти не збирається, то до цього сигналу потрібно поставитися з усією серйозністю: якщо фура моргає лівим поворотником, значить у жодному разі не варто починати обгін, оскільки існує небезпека зустрічного руху, а ось як тільки увімкнули правий поворотник, значить, дорога звільнилася.
6. Жести
Куди менш вивченою, проте дуже важливою варіацією спілкування за кермом є система жестів у автомобілістів. Існує десятки різних знаків, які можуть допомогти повідомити щось інше водію. Наведемо кілька прикладів: так, піднята ліва долоня є загальноприйнятою ввічливою подякою, наприклад, за те ж попередження про засідку поліцейських попереду. Якщо водій попутки пальцем показує у бік вашого автомобіля, це означає, що він помітив якусь проблему, про яку ви можете навіть не здогадуватися: спущене колесо або не повністю замкнений багажник.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати як відповідати водієві, якщо поліцейський запитує його про пункт призначення