Техно
0

Зліт гондолоплану: як виглядає і в чому новаторство концепту літака майбутнього

Науково-технічний прогрес регулярно поповнює списки нових технологій, якими може користуватися людина. І навіть у ці непрості для всієї планети часи цей процес не зупиняється. Не оминула ця тенденція і авіабудування. Нещодавно був представлений інноваційний концепт, який явно здатний змінити майбутнє повітроплавання. І хто б міг подумати, що основний елемент цієї технології має таку саму назву, як і легендарні венеціанські човни.

Всупереч стійкій асоціації, до одного із символів Венеції новий концепт не має відношення.

Концепція, яку багато хто вже називає символом авіації майбутнього, стала результатом роботи команди інженерів Швейцарського Федерального політехнічного інституту Лозанни. Заради справедливості, слід зазначити, що вони і раніше презентували подібні розробки, однак саме ця виявилася настільки успішною і певною мірою революційною, що затьмарила всі попередні.

Концепт-арт революційної технології майбутнього.

Розробка лозанських інженерів є модульним літальним апаратом, який отримав назву «гондолоплан». Причина такого найменування криється в його конструкції: літак складається з двох основних частин: власне літального модуля, які включають планер, кабіну пілотів та двигун, а також знімні гондоли.

Гондоли можуть виконувати різні функції.

Останні, згідно задуму розробників, можна переобладнати як під пасажирський салон, так і під вантажний відсік. По суті, гондолопланом буде величезне крило, до якого знизу приєднуються гондоли з пасажирами чи вантажем. Кількість модулів передбачається від одного до трьох.

Модифікації гондолопланів із різною кількістю модулів.

Революційною в авіації дана концепція вважається, перш за все, тому, що модульна конструкція літального апарату здатна перетворити його на універсальний транспортний засіб. І справа не тільки в тому, що вона зможе в принципі створюватися для виконання різноманітних функцій.

Гондолопланам пророкують велике майбутнє.

Розробники припускають, що один літак можна використовувати для виконання різних завдань паралельно. Так, наприклад, один рейс гондолоплана буде виконано для доставки пасажирів з однієї точки на карті до іншої, а у зворотному рейсі літак використовують уже як вантажний транспортний засіб.

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про 5 найбільших літаків на планеті, які вражають своїми гігантськими розмірами

Advertisement
Теги: ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню