Рано чи пізно кожен господар стикається з такою проблемою, коли заклинили гайки і закушується диск шліфувальної машинки. Подібна ситуація ставить багатьох людей у глухий кут. На просторах інтернету можна знайти «мільйон» рекомендацій різного ступеня корисності з цього приводу. Розглянемо три найпопулярніші «народні» варіанти і розберемося, чому ними краще не користуватися. А також поговоримо про те, як не допустити заклинювання і який підхід при лікуванні проблеми буде єдиним вірним.
«Народні» шкідливі поради
Проблема абсолютної більшості порад щодо КШМ (болгарка, вона ж кутова шліфувальна машина) із народу полягає в тому, що всі вони так чи інакше порушують техніку безпеки роботи з інструментом. Чи потрібно говорити про те, що якщо життя і здоров’я найдорожчі в нашому житті, то техніку безпеку краще не порушувати? Адже, крім іншого, на робочому місці реалізація подібної самодіяльності може закінчитися мінімум позбавленням премії з санкції інженера з техніки безпеки.
Шкідлива порада №1: зламати та зточити диск. Суть даного способу зводиться до того, щоб виламати диск з болгарки, що заклинив, за допомогою відповідного інструменту настільки, наскільки це буде можливо. Після цього береться лист жерсті, товщина якого плюс-мінус дорівнюватиме ширині диска. Жерсть затискається в лещатах, після чого залишки диска КШМ просто стираються об нього.
Проблеми поради №1. Насамперед це величезна небезпека цього способу як для працівника, так всіх оточуючих. Фрагменти диска, що розлітаються, можуть завдати дуже серйозних каліцтв. Особливо за відсутності захисних засобів. Друга проблема – цей метод вкрай вимогливий до навичок працівника. Третя проблема – багато сучасних дисків сточити таким чином просто не вийде через металеве кільце-обод на внутрішньому кільці.
Шкідлива порада №2: розігріти притискну гайку. Суть даного методу полягає в тому, щоб нагріти притискну гайку за рахунок тертя деревини. Після цього вона нібито має набагато простіше і швидше відкрутитись.
Проблеми поради №2. Метал розширюється на всі боки. А це означає, що з більшою часткою ймовірності гайка затягуватиметься ще сильніше, що зробить її подальше відкручування ще складнішим завданням.
Як же зняти диск з болгарки?
Багато фахівців рекомендують при роботі з болгаркою робити диски-прокладки. Вважається, що нехитрий виріб з картону може захистити інструмент від сильного затягування притискної гайки. У більшості ситуацій це справді працює. Якщо немає бажання возитися з вирізуванням, такі прокладки можна навіть купити в будівельному магазині. Однак, куди важливіше знати та пам’ятати єдино правильний рецепт від закушування. Все, що потрібно мати майстру – це потрібний ключ для болгарки.
Звісно ж, ситуації бувають різні. І іноді перестає допомагати навіть ключ. Трапляється це тоді, коли гайка затягується повністю або зализується внаслідок попередніх безуспішних спроб зняття за допомогою ключа. У цьому випадку проблему залишиться вирішувати лише найрадикальнішим способом – зрізати гайку цілком за допомогою іншої болгарки.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про канадську викрутку, коли вона з’явилася, і чому деякі вважають її кращою