Техно
0

Які «фішки» були у пістолета-кулемета МР40, яких не було у його побратимів

Німецькі автомати (пістолети-кулемети) МР38/40 перебували на озброєнні вермахту і вважалися, на той час, досить гарною зброєю. Сьогодні розглянемо деякі «фішки» та пристрої, які були властиві саме цьому пістолету-кулемету. Розберемося в їхніх плюсах та мінусах.

МР40 є модифікацією свого попередника пістолета-кулемета МР38. Місткість магазину становила 32 патрони, а прицільна дальність стрілянини до 200 метрів.

Почнемо огляд із призначення гака прямо під стволом автомата.

Якщо подивитися технічне керівництво до МР40, там описується призначення гака, як упору при стрільбі з бронетехніки. Тобто ним можна було зачепитися за борт люка і тим самим унеможливити відкидання зброї назад під час ведення вогню. Щоб ствол не пошкоджувався до металу бронетехніки і для поліпшення його охолодження прямо за гаком була спеціальна алюмінієва шина.

Ще один цікавий пристрій – маленька залізна коробочка, яка досить рідко зустрічалася на фронті, накладалася з двох боків на спусковий гачок і закривала його. Як думаєте, навіщо це потрібно?

Це був зимовий варіант допоміжного пристрою, що дає змогу натискати на спусковий гачок у рукавицях.

Цікавим, але, як згодом виявилося, марним пристосуванням була запобіжна насадка на ствол. Цей ковпачок був складний у виготовленні та підняв вартість зброї. Багато солдатів просто забували його знімати перед відкриттям вогню і виріб ставав у непридатність.

Призначений для захисту від попадання бруду, ковпачок замерзав узимку і доводилося мучитися та відігрівати його. Тому цим девайсам німці воліли не користуватися, замінивши його на звичайну гумову заглушку або презерватив.

Для наповнення магазину набоями в комплекті до зброї йшов так званий прискорювач заряджання. Однією рукою вставлялися патрони, а другою за допомогою спеціального «утоплювача» вони відсилалися вниз. Пристрій справді значно полегшував спорядження магазинів, хоча практика показала, що користуватися і носити з собою додаткові «прибамбаси» не дуже зручно, тому часто не користувалися пристосуванням, або воно банально губилося.

Як і в будь-якій зброї МР40 були свої переваги, так і недоліки. Але за оцінками військових експертів для свого часу це був один із найкращих пістолетів-кулеметів. Він мав хорошу керованість при стрільбі, високу купність, був досить компактний, простий у розбиранні та в обслуговуванні і до того ж був дуже «живучим».

 

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати навіщо солдати вермахту носили на поясі якийсь дивний металевий циліндр

Джерело: Познавательный журнал ЕНОТ

Advertisement
Теги: ,

Також цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Популярне
Меню