Береговий ракетний комплекс RBS-17 формально вважається шведським, але його розробка здійснювалася за провідної ролі промисловості США. В його основу лягла одна з американських ракет.
RBS-17 є легким ракетним комплексом з надзвуковим боєприпасом. Він виконаний стаціонарним, проте малі габарити та маса дозволяють швидко перевозити його з позиції на позицію та готувати до роботи. Комплекс призначений для виявлення та ураження надводних цілей малої водотоннажності в прибережній зоні. Також можливе застосування ракети по наземних цілях.

Комплекс Robotsystem 17 включає декілька основних компонентів. Це оптико-електронна станція спостереження, виявлення та підсвічування цілі, операторський пульт, дистанційно керована пускова установка та протикорабельна ракета. Під управлінням однієї ОЕС можуть працювати кілька пускових установок, розміщених поряд або рознесених фронтом. Засоби комплексу з’єднуються кабелями.
ОЕС берегового комплексу виконано як переносний агрегат на тринозі, який керується оператором. Оптика забезпечує спостереження та пошук цілей на дальності не менше 10-12 км. Також є лазерний далекомір-ціленавідник для підсвічування об’єкта, який атакується.

Пускова установка RBS-17 відрізняється простотою конструкції. На хрестоподібній основі поміщена U-подібна поворотна опора з можливістю горизонтального наведення. На ній підвішені напрямна для ракети, що гойдається, і частина необхідної апаратури.
Ракета для RBS-17 є доопрацьованим варіантом серійної AGM-114. Вона відрізняється застосуванням напівактивної лазерної головки самонаведення, що вимагає підсвічування цілі. Крім того, компанія Bofors розробила уламково-фугасну бойову частину з контактним підривом або уповільненням.
Принцип роботи шведського комплексу: за допомогою транспорту засоби ракетного комплексу доставляються до позиції і потім розгортаються з урахуванням маскування та безпеки розрахунку. Самостійно або за зовнішнім вказанням оператор знаходить ціль і наводить на неї лазерний промінь. Потім проводиться запуск і ракета прямує до підсвіченої цілі. При цьому точність та ефективність стрільби прямо залежить від майстерності оператора, що відповідає за підсвічування цілі.